Lietuvos bankas
2012-09-27

Lietuvos banko valdyba nutarė išduoti pirmąją elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiančią teisę vykdyti veiklą, susijusią su elektroninių pinigų leidimu ir mokėjimo paslaugų teikimu. Šiandien tokia licencija suteikta „EVP International“, UAB.

Gavusi šią licenciją, bendrovė numato teikti paslaugas juridiniams ir fiziniams asmenims, norintiems internetu nusipirkti ar parduoti tam tikras prekes ar paslaugas, naudojantis elektronine atsiskaitymų sistema.

„EVP International“, UAB klientai – fiziniai ir juridiniai asmenys – savo vardu bendrovės elektroninėje sistemoje galės atsidaryti asmenines sąskaitas (Mokėjimai.lt sąskaitas) jiems patogiu būdu (grynaisiais pinigais, naudodamiesi internetine bankininkyste ir kt.), papildyti šias sąskaitas, atlikti lėšų pervedimus į Lietuvos ir užsienio valstybių bankus, atsiskaityti įvairiose internetinėse parduotuvėse, sumokėti mokesčius už paslaugas ir daryti pavedimus į kitų Mokėjimai.lt sąskaitų vartotojų sąskaitas. Taip pat planuojama ateityje klientams išduoti mokėjimo priemones ─ debetines ar su šia sąskaita susijusias lojalumo korteles, kuriomis bus atsiskaitoma už prekes ir paslaugas, lojaliems klientams planuojama teikti kredito linijos paslaugą. Klientai mokėjimus galės vykdyti telekomunikacijų galiniais įrenginiais (mobiliaisiais telefonais) ir kt.

„Išduota licencija reiškia naujo žaidėjo mokėjimų rinkoje atsiradimą“, – sakė Lietuvos banko Riziką ribojančios priežiūros departamento Licencijavimo skyriaus viršininkė Vilija Petronienė. Jos teigimu, didesnė mokėjimo priemonių įvairovė vartotojui reiškia daugiau galimybių rinktis būtent jam palankesnį – patogesnį ar pigesnį – atsiskaitymo būdą.