Lietuvos bankas
2023-04-17
11

1 ir 2 euro ct monetos atsiskaitant dažniausiai panaudojamos tik vieną kartą. Gavus grąžą jos pametamos ar nugula gyventojų taupyklėse, automobilių salonuose, fontanuose. Lietuvos banko skaičiavimu, nuo euro įvedimo šalyje Lietuvos gyventojai yra pametę daugiau kaip 2 mln. Eur vertės 1 ir 2 euro ct monetų.

Balandžio 22 d., šeštadienį, Lietuvos bankas kviečia į unikalius istorinius Kauno rūmus (Maironio g. 25), kur specialiai atvertose kasose gyventojai galės išsikeisti 1 ir 2 euro ct monetas ir už tai gauti atminimo dovanų.

„Būk taupus – iškeisk centus!“ – tokiu šūkiu Lietuvos bankas kviečia gyventojus išsikeisti sukauptas 1 ir 2 euro ct monetas, taip jas grąžinant į grynųjų pinigų apyvartos ciklą.

Apsilankiusieji renginyje galės į stambesnio nominalo monetas ar kupiūras išsikeisti smulkiąsias monetas, be to, bus galima daugiau sužinoti apie 1 ir 2 euro ct monetų ciklą ir išgirsti naudingos informacijos apie padirbtus ir netinkamus apyvartai grynuosius pinigus.

Iš anksto užsiregistravusiems bus suteikiama galimybė su gide pasivaikščioti po Lietuvos banko Kauno rūmų pastatą – Lietuvos centrinės bankininkystės simbolį, išsiskiriantį savo interjeru ir eksterjeru ir simbolizuojantį Kauno klestėjimą tarpukariu.

Ekskursijų dalyvių taip pat laukia interaktyvus žaidimas ir prizai. Renginio metu bus fotografuojama, filmuojama, pakviesta žiniasklaidos atstovų.

Renginio vieta: Lietuvos banko Kauno rūmai (Maironio g. 25).

Ekskursija (trukmė 1 val.): registruotis į ekskursiją galite čia.

Kasų darbo laikas balandžio 22 d.: 10.00–14.00 val.

Lietuvos bankas kviečia į renginį „Būk taupus – iškeisk centus!“Daugiau apie 1 ir 2 euro ct monetas sužinoti galite čia.