Lietuvos bankas
2018-11-08
11

Šiandien Vilniuje Lietuvos bankas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Astanos (Kazachstanas) finansinių paslaugų priežiūros institucija – sutarta, kad  institucijos keisis „FinTech“ patirtimi, konsultuodamos šios srities įmones finansinio reguliavimo klausimais padės joms įeiti į abiejų šalių finansinių paslaugų rinkas. Dokumentas pasirašytas per sostinėje vykstančią aukščiausio lygio finansinių inovacijų klausimams aptarti skirtą konferenciją „FinTech Inn“.  

„Lietuvos bankas toliau aktyviai plečia tarpinstitucinio bendradarbiavimo geografiją. Ir mes, ir kolegos iš Kazachstano esame sukūrę vadinamąsias smėlio dėžes, kuriose verslas gali išbandyti savo sprendimus, tad bus naudinga apsikeisti patirtimi. Bendromis pastangomis skatinsime ir teiksime konsultacijas abiejų šalių inovatyviam ir atsakingam verslui, kuriančiam vartotojams, investuotojams patrauklius produktus ar paslaugas“, – komentuoja Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. 

„Džiaugiamės galėdami pasirašyti su Lietuvos banku susitarimą, kuriuo stiprinsime dviejų reguliuotojų bendradarbiavimą ir skatinsime inovacijas finansinių paslaugų sektoriuje. Šis susitarimas didins tarpvalstybines pastangas skatinant bendrus inovacijų projektus ir puoselėjant abiejų jurisdikcijų „FinTech“ ekosistemą“, – sako Astanos finansinių paslaugų priežiūros institucijos vyriausiasis „FinTech“ pareigūnas Assylbekas Davletovas.  

Tai jau trečias šiemet Lietuvos banko pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo „FinTech“ srityje – kovo mėn. tokį dokumentą institucija pasirašė su Singapūro centriniu banku, o spalio mėn. – su Ukrainos nacionaliniu banku. 

Tarptautinio žurnalo „Central Banking“ konkurse Lietuvos bankas šiemet pelnė Inovacijų skatintojo titulą (angl. Catalyst Award). Vertintojų komisija pažymėjo Lietuvos banko platų požiūrį į „FinTech“, o ypač į finansinių technologijų plėtrą skatinančią aplinką. 

Palankios reguliacinės ir priežiūrinės finansinių paslaugų teikimo aplinkos sudarymas, inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia, kad Lietuva taptų Šiaurės ir Baltijos šalių regiono „FinTech“ centru.