Lietuvos bankas artėjant MiCA reglamento įsigaliojimui tęsia konsultacijas su rinka
Lietuvos bankas, siekdamas padėti finansų rinkos dalyviams geriau pasirengti Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl kriptoturto rinkų (MiCA) įsigaliojimui, organizavo inovatyvius simuliacinius mokymus. Juose finansų rinkos dalyviai kūrė bandomąsias baltąsias knygas (angl. White Paper), skirtas elektroniniams pinigams ir su kitu turtu susietiems žetonams platinti.
Mokymus kartu su startuoliu iš Jungtinių Amerikos Valstijų, naudojantis jo sukurta platforma, organizavo inovacijas skatinantis Lietuvos banko Skaitmeninės pažangos centras, įkurtas 2024 m. pradžioje. Ši simuliacija joje dalyvavusioms įstaigoms leido susipažinti su baltosios knygos rengimu.
Lietuvos banko specialistai įvertino sukurtų baltųjų knygų turinį, formą bei pritaikomumą ir pateikė tris pagrindinius praktinius patarimus subjektams:
- baltąją knygą reikia kurti vadovaujantis šį procesą reglamentuojančiais MiCA reikalavimais. Leidžiant elektroninių pinigų žetonus reikia vadovautis MiCA reglamento 51 straipsniu bei III priedu, o su turtu susietų žetonų atveju – 19 straipsniu ir II priedu;
- kadangi baltoji knyga yra pagrindinis informacinis dokumentas, kuriuo remdamiesi potencialūs klientai ar vartotojai priims sprendimus, ji turėtų būti jiems lengvai suprantama;
- baltojoje knygoje pateikiama informacija turi būti struktūrizuota ir trumpa, reikėtų vengti jos pertekliaus.