Lietuvos bankas
2020-11-27
11

2020 m. lapkričio 30 d. 16 val. Lietuvos bankas ir „Rockit“ organizuoja virtualų renginį „Pinigų atnaujinimas skaitmeniniam amžiui: laukiant skaitmeninio euro“. 

Jame Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, Švedijos centrinio banko atstovas Carlas Andreas Claussenas ir Europos Centrinio Banko ekspertė Austėja Šostakaitė aptars, kaip galėtų atrodyti skaitmeninis euras, koks jis turėtų būti, kad būtų saugus ir patrauklus vartotojams, koks vaidmuo jam atsiradus tektų komerciniams bankams, mokėjimo įstaigoms, taip pat – kaip eksperimentai (pvz., Lietuvos banko LBChain konsultacijų ir technologinė platforma, pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta LBCOIN) galėtų prisidėti prie jo kūrimo.

„Virtualusis turtas, kuris dar neseniai buvo finansų sistemos užribyje, jau netrukus taps prižiūrima finansų sistemos dalimi. Žvelgdami į ateitį, jau dabar aukščiausiu lygiu kalbame ir apie virtualiuosius centrinio banko pinigus. Lietuvos bankas, skirdamas daug dėmesio praktinėms inovacijoms, nori pasidalyti savo žiniomis ir išgirsti visuomenės nuomonę apie naują pinigų formą“, – sako M. Jurgilas.

Renginio nuoroda

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija.

Taip pat kviečiame dalyvauti Europos Centrinio Banko konsultacijoje apie skaitmeninį eurą – kaip jį įsivaizduojate Jūs.