Lietuvos bankas
2021-09-10
11

Lietuvos bankas rugsėjo 9 d. išleido dzūkišką eurą – proginę 2 eurų monetą, skirtą Dzūkijai. Ta proga Dzūkijos nacionalinis parkas ir Lietuvos bankas skelbia konkursą – lobių paiešką „Pažink Dzūkiją ir laimėk proginę monetą!“

Kviečiame pažinti Dzūkijos nacionalinio parko gamtą, o kad būtų įdomiau, kelionės pabaigoje rasite ir Lietuvos banko suvenyrų. Be to, atsiuntę savo įspūdžius iš lobių paieškos, galėsite laimėti ir proginę Dzūkijai skirtą monetą numizmatinėje pakuotėje. Konkurso taisyklės skelbiamos toliau.

Konkurso – lobių paieškos „Pažink Dzūkiją ir laimėk proginę monetą!“ taisyklės

 1. Keliaukite į Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centrą (Miškininkų g. 61, Marcinkonių k., Varėnos r., mob. +370 672 46 388). Ten rasite pirmąją užuominą, kur pradėti lobio – Lietuvos banko suvenyrų – paiešką. Sekdami užuominomis iš viso aplankysite 5 įdomius Dzūkijos nacionalinio parko objektus, kiekviename jų rasite po raidę ir užuominą, kur keliauti toliau. Paskutiniame punkte rasite Lietuvos banko suvenyrų – pasiimkite jų tik tiek, kiek dalyvių dalyvavo lobių paieškoje. Maršruto ilgis – apie 10 km, tad užtruksite 2–3 val.
 2. Jei norite laimėti proginę Dzūkijai skirtą monetą numizmatinėje pakuotėje, fotografuokite savo kelionę, objektus, aplankytas vietas ir atsiųskite įspūdžius bei surastą ŽODĮ Lietuvos bankui asmenine žinute per pokalbių programėlę feisbuke (angl. Messenger).
 3. Konsultuodamiesi su Dzūkijos nacionaliniu parku atrinksime 10 įdomiausių nuotraukų ir (ar) aprašymų, o jų autoriams padovanosime proginių monetų.
 4. Konkursas vyksta nuo rugsėjo 11 d. iki spalio 12 d. Konkursas pratęsiamas iki lapkričio 1 d. 
 5. Konkurso metu atsiųstų nuotraukų ar aprašymų dalis gali būti panaudota Lietuvos banko komunikacijoje, siekiant apibendrinti įvykusį konkursą.
 6. Lietuvos banko darbuotojai negali pretenduoti į prizus.
 7. Nugalėtojai bus paskelbti Lietuvos banko feisbuko paskyroje ne vėliau kaip iki lapkričio 5 d.

Asmens duomenų tvarkymas

 1. Dalyvių asmens duomenys tvarkomi konkurso – lobių paieškos „Pažink Dzūkiją ir laimėk proginę monetą!“ organizavimo tikslais, t. y. a) siekiant suteikti galimybę norintiems asmenims dalyvauti konkurse ir pateikti savo sukurtą aplankytų objektų aprašymą ar nuotraukas; b) siekiant atrinkti laimėtojus, juos paskelbti ir užtikrinti prizų įteikimą ir c) siekiant sukurti ir paviešinti konkursą apibendrinantį fotokoliažą.
 2. Asmens duomenų valdytojas – Lietuvos bankas (kodas 188607684), Gedimino pr. 6, Vilnius, duomenų apsaugos pareigūno kontaktiniai duomenys tl.bl@aguaspaunemoud.
 3. Dalyvaudami konkurse, t. y. aktyviais veiksmais kreipdamiesi į Lietuvos banką ir laisva valia pateikdami savo sukurtą aprašymą ir (ar) nuotrauką (jeigu fiksuota turinyje – ir savo atvaizdą), vardą ir pavardę ir (ar) socialinio tinklo profilio slapyvardį, laimėjimo atveju – prizo pristatymo adresą (pasirinktą prizo atsiėmimo būdą), Jūs sutinkate su pateiktų asmens duomenų tvarkymu konkurso organizavimo tikslais. Jeigu nesutinkate su Jūsų asmens duomenų tvarkymu, maloniai prašome atitinkamų duomenų Lietuvos bankui neteikti, bet primename, kad jie yra būtini tinkamo konkurso organizavimo tikslais. Draudžiama teikti ne savo sukurtas nuotraukas ir (ar) kuriose užfiksuoti ne Jūsų pačių, o kitų asmenų asmens duomenys (įskaitant atvaizdą).
 4.  Laisva valia pateikdami savo aprašymą ar nuotrauką, Jūs taip pat sutinkate, kad pateiktas turinys, nemokant atlyginimo, gali būti Lietuvos banko panaudotas ir modifikuotas, siekiant jį pritaikyti konkursą apibendrinančiam fotokoliažui. Jis gali būti paviešintas neribotoje teritorijoje pasiekiamais kompiuterių tinklais (Lietuvos banko feisbuko paskyroje) šiame sutikime nurodytais konkurso organizavimo tikslais. Šis sutikimas nesuteikia teisės Lietuvos bankui naudoti Jūsų aprašymo ar nuotraukos kitais tikslais ir (ar) panaudoti tokiu būdu, kuris žemintų asmens garbę bei orumą.
 5.  Jūsų asmens duomenų tvarkymo teisiniai pagrindai: sutartis (jos sąlygos nurodytos šiose taisyklėse) ir sutikimas, t. y. Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (ES) 2016/679 6 str. 1 d. a ir b p.
 6.  Asmens duomenų saugojimo terminai priklauso nuo skirtingų konkurso organizavimo etapų, t. y. a) per pokalbių programėlę („Messenger“) gautos žinutės su atsiųstais aprašymais ar nuotraukomis ir konkurso dalyvių (jų feisbuko paskyrų slapyvardžių) sąrašas tvarkomi 6 mėn. po konkurso pabaigos; b) laimėtojo paskelbimo informacija, laimėtojų sąrašas ir jų adresai (jei prizas siunčiamas paštu) arba laimėtojo pasirinktas kitas prizo atsiėmimo būdas bus saugomi ne ilgiau kaip 1 mėn. po konkurso pabaigos arba iki to laiko, kol bus pristatyti visi prizai laimėtojams (priklausys nuo ilgiausio termino), ir c) sumontuotas ir paviešintas konkursą apibendrinantis fotokoliažas bus tvarkomas 18 mėn. po konkurso pabaigos.
 7.  Konkurso dalyvių asmens duomenys neprofiliuojami ir nenaudojami rinkodaros tikslais.
 8.  Asmens duomenis Lietuvos bankas teiks duomenų gavėjams: feisbuko valdytojui (kiek tai susiję su pirmiau nurodytų konkurso veiksmų per socialinio tinklo paskyrą vykdymu), prizo pristatymo paslaugas teikiančiai įmonei ar kitiems asmenims, kuriems teikti asmens duomenis Lietuvos bankas yra įpareigotas teisės aktais ir (ar) teisėtai sudarytomis sutartimis.
 9.  Kreipdamiesi į Lietuvos banką, Jūs turite teisę bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą (-us) dėl asmens duomenų tvarkymo (tačiau tai nedarys poveikio sutikimu grindžiamo duomenų tvarkymo iki sutikimo atšaukimo teisėtumui). Kreipdamiesi Jūs taip pat turite teisę prašyti, kad teisės aktuose nustatytais atvejais Lietuvos bankas leistų susipažinti su Jūsų asmens duomenimis ir juos ištaisytų arba ištrintų arba apribotų duomenų tvarkymą, arba teisę nesutikti, kad duomenys būtų tvarkomi, arba teisę į duomenų perkeliamumą. Jeigu manote, kad Lietuvos bankas Jūsų asmens duomenis tvarko neteisėtai, galite pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (jos kontaktinius duomenis rasite čia).
 10. Norėdami įgyvendinti savo, kaip duomenų subjekto, teises, kreipkitės į Lietuvos banką raštu pirmiau nurodytais kontaktais ir patvirtinkite savo tapatybę. Informaciją, kaip pateikti prašymą įgyvendinti duomenų subjekto teises, taip pat daugiau informacijos apie Lietuvos banko atliekamą asmens duomenų tvarkymą rasite čia.