Lietuvos bankas
2012-03-06

Lietuvos banko valdybos šiandien patvirtinti Mokėjimo sistemos LITAS-RLS veiklos taisyklių ir Mažmeninių mokėjimų sistemos LITAS-MMS veiklos taisyklių pakeitimai leidžia sistemos dalyviais tapti ir kredito unijoms. Tai sudaro sąlygas joms aktyviau veikti ir konkuruoti mokėjimų rinkoje.

Mokėjimo sistemos LITAS-RLS veiklos taisyklės ir Mažmeninių mokėjimų sistemos LITAS-MMS veiklos taisyklės suderintos su pakeistu Atsiskaitymų baigtinumo mokėjimo ir vertybinių popierių atsiskaitymo sistemose įstatymu. Patikslinti mokėjimo nurodymų įtraukimo į sistemą LITAS-MMS ir neatšaukiamumo momentai, sistemų dalyvių sąrašas. Nustatyta mokėjimo sistemų dalyvių pareiga stebėti aktualią informaciją apie savo ir kitų dalyvių jiems pateiktus mokėjimo nurodymus ir jų apdorojimo rezultatus.

Lietuvos bankas valdo dvi mokėjimo sistemas atsiskaitymams litais ir yra jų operatorius: realaus laiko atskirųjų atsiskaitymų sistemą LITAS-RLS ir mažmeninių mokėjimų sistemą LITAS-MMS. Šiose sistemose dalyvauja Lietuvos bankas, šalies komerciniai bankai, užsienio bankų skyriai ir Lietuvos centrinė kredito unija. Šiomis sistemomis taip pat naudojasi finansų maklerio įmonės ir AB „Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas“.