Lietuvos bankas
2022-01-13
11

Lietuvos bankas informuoja, kad Europos Komisija pradėjo viešą konsultaciją dėl 2014 m. vasario 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2014/17/ES dėl vartojimo kredito sutarčių dėl gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto vertinimo. Ši direktyva perkelta į Lietuvos Respublikos su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymą.

Vieša konsultacija siekiama įvertinti, ar direktyva vis dar atitinka jai keltus tikslus, atsižvelgiant į pastarųjų metų rinkos ir teisės aktų pokyčius. Europos Komisija laukia suinteresuotų subjektų nuomonės apie esamos sistemos veikimą ir galimus jos patobulinimus. Vykdant Direktyvos 2014/17/ES peržiūrą, siekiama įvertinti, ar dabartinės taisyklės pritaikytos naujiems iššūkiams, ypač skaitmeninimui, poreikiui didinti tvarumą ir COVID-19 krizės sąlygoms. 

Kviečiame atsiliepti į Europos Komisijos prašymą ir išreikšti savo nuomonę bei įžvalgas dėl minėtos direktyvos iki 2022 m. vasario 28 d. užpildant klausimyną, kurį rasite čia. Atkreipiame dėmesį, kad klausimyną galima užpildyti tik turint (arba susikuriant) EU Login paskyrą. Artimiausiu metu bus suteikta galimybė pildyti klausimyną visomis ES oficialiomis kalbomis.

Taip pat yra parengta ir paskelbta Direktyvos 2014/17/ES vertinimo ataskaita. Vadovaudamasi šia ataskaita ir viešos konsultacijos rezultatais, Europos Komisija spręs dėl poreikio ir tikslingumo keisti Direktyvą 2014/17/ES.

Daugiau informacijos čia