Lietuvos bankas
2022-09-02
11

Naująją monetą pristatys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus ir Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė. Apie 1922 m. Konstituciją trumpai papasakos dr. Saulius Kaubrys. 

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus atvykti į kolekcinės monetos, skirtos Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, pristatymą. Renginys įvyks rugsėjo 5 d., pirmadienį, 11.30 val. Konstituciniame Teisme (Gedimino pr. 36, Vilnius).

Renginio dalyviai galės apžiūrėti ir nufotografuoti ar nufilmuoti monetą. Norintys taip pat bus kviečiami apsilankyti Konstitucinio Teismo muziejuje. Monetos sutiktuves organizuoja Lietuvos bankas ir Konstitucinis Teismas.

Renginyje mielai laukiami ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir visi, besidomintys Lietuvos banko leidžiamomis monetomis ir (ar) Konstitucinio Teismo veikla, Lietuvos istorija.

Lauksime Jūsų!

Renginio nuotraukas, filmuotą vaizdo medžiagą su pristatymo dalyvių atvaizdais Lietuvos bankas ir Konstitucinis Teismas naudos visuomenės informavimo tikslais. Renginio metu bus fotografuojama, filmuojama, pakviesta žiniasklaida.

Jeigu renginio dalyvis nesutinka, kad informavimui būtų naudojamas jo atvaizdas, pasisakymo (kalbos) turinys ir kita su juo susijusi informacija, jis turi prieš renginį ar jo metu žodžiu apie tai informuoti organizatorius.

Apie monetą

Lietuvos bankas kolekcinę monetą, skirtą Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, išleidžia rugsėjo 6 d. Monetos dailininkas – Egidijus Rapolis. 50 eurų nominalo aukso monetų tiražas – 3 000 vnt., jas nukaldino UAB „Lietuvos monetų kalykla“. Naujosios monetos reverse – simbolių kalba perteikiami Lietuvos Valstybės Konstitucijoje įtvirtinti demokratiniai valstybės kūrimo pamatai, averso centre – stilizuotas Lietuvos Respublikos herbo simbolis Vytis.

Apie sukaktį

2022 m. sukanka 100 metų, kai Steigiamasis Seimas 1922 m. rugpjūčio 1 d. priėmė Lietuvos Valstybės Konstituciją – pirmąją modernią, nuolatinę, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstituciją. Be to, šiais metais minimas ir Lietuvos Respublikos piliečių 1992 m. spalio 25 d. referendume priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metis.