Lietuvos bankas
2023-03-24
11

Šiandien vykusiame penktajame Kolektyvinio investavimo subjektų forume Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir investicijų valdytojus vienijančių asociacijų atstovai aptarė naujausias teisines iniciatyvas ir su tvarumo reikalavimais susijusius klausimus.

„Šio forumo tikslas stiprinti dialogą tarp kolektyvinio investavimo subjektų rinkos dalyvių ir Lietuvos banko siekiant tvaraus rinkos augimo ir subalansuotos investuotojų teisėtų interesų apsaugos“, – sako Audrius Šilgalis. Toks formatas leidžia visoms su kolektyvinio investavimo subjektų veikla susijusioms šalims išgirsti vienoms kitas, suteikia galimybę pateikti savo poziciją ir ieškoti sprendimų, labiausiai tinkančių Lietuvos rinkai.

Lietuvos banko atstovai pristatė klausimus, susijusius su Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl su tvarumu susijusios informacijos atskleidimo finansinių paslaugų sektoriuje įgyvendinimu. Tai naujas reguliavimas, dėl kurio įgyvendinimo vyksta aktyvios diskusijos – visi finansų rinkos dalyviai, taip pat ir fondų valdytojai turi būti integravę tvarumo veiksnius į savo veiklą ir informacijos atskleidimą. 

Finansų ministerija pristatė naujausius Europos Sąjungos (ES) teisinius pasiūlymus kapitalo rinkų sąjungos srityje ir bendrą ES teisėkūros procesą, įvardijo kurios teisinės iniciatyvos, susijusios su kolektyvinio investavimo sritimi, bus svarstomos šiais metais. Dauguma jų buvo inicijuotos Kolektyvinio investavimo subjektų forume.