Lietuvos bankas
2023-10-24
11

Lietuvos banko Finansinio raštingumo centras kviečia atlikti testą ir pasitikrinti, kiek turite žinių apie investavimą.

„Mokytis ir siekti žinių kartais yra smagu žaidimo forma, tad visus norinčius kviečiame atlikti testą, jis padės pasitikrinti, kiek išmanote apie pagrindinius investavimo principus ir rizikas. Kartu galėsite ir užpildyti žinių spragas, nes iš karto matysite teisingus atsakymų variantus su paaiškinimais. O galbūt atrasite tokių klausimų, kurie paskatins į vieną ar kitą temą pasigilinti ir dar plačiau“, – sako dr. Viktorija Dičpinigaitienė, Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė.

Testą galite atlikti čia, užtruksite vos kelias minutes.

Testo pabaigoje rasite daugiau informacijos apie saugų investavimą ir atmintinę, kaip neužkibti ant investuoti kviečiančių sukčių kabliuko.

Šis testas yra viena iš Lietuvos banko (LB) veiklų, skirtų Tarptautinės investuotojų savaitės 2023 iniciatyvai. Rytoj, spalio 25 d., 10 val. visi norintieji kviečiami stebėti nemokamą internetinį seminarą „Devynis kartus pamatuok, dešimtą – investuok“. Seminare LB ekspertas Rosvaldas Krušna glaustai ir suprantamai papasakos, kokiais esminiais dėsniais vadovaujasi sumanūs investuotojai, kaip atpažinti investicinius sukčius ir ką daryti su jais susidūrus.

„Lietuvos banko apklausos duomenimis, prieš patikėdami savo pinigus finansines paslaugas siūlančioms bendrovėms, net 24 proc. gyventojų nepatikrina, ar jos turi teisę tokias paslaugas teikti Lietuvoje. Tad poreikis šviesti visuomenę šia tema išlieka aktualus“, – sako dr. V. Dičpinigaitienė.

Tarptautinė investuotojų savaitė – tai pasaulinė iniciatyva, kuri vyksta jau septintus metus. Ją organizuojanti Tarptautinė vertybinių popierių komisijų organizacija (angl. International Organization of Securities Commissions, IOSCO) kviečia visas norinčias šalis ir jų institucijas vykdyti įvairias edukacines veiklas, susijusias su investavimo tema. Tarptautinės investavimo savaitės renginiai Lietuvoje vyksta šią savaitę, spalio 23–29 dienomis. Šiemet Tarptautinės investavimo savaitės iniciatyvoje dalyvauja 118 valstybių.