Lietuvos bankas
2016-06-23
11

Svarbūs pokyčiai valiutų kursų naudotojams: keičiamas Baltarusijos rublio kodas ir santykis, euro ir užsienio valiutų santykiai bus skelbiami vėliau nei būdavo iki šiol.

Lietuvos banko skelbiamų orientacinių euro ir užsienio valiutų santykių sąraše keičiasi Baltarusijos rublio  kodas. Dėl Baltarusijoje įgyvendinamos pinigų reformos nuo 2016 m. liepos 1 d. Baltarusijos rublio kodas keičiamas iš BYR į BYN ir vykdoma denominacija perskaičiuojant valiutą santykiu 10 000 BYR = 1 BYN. Baltarusijos rublis su naujuoju valiutos kodu BYN bus įtrauktas į Lietuvos banko skelbiamų euro ir užsienio valiutų santykių sąrašą nuo 2016 m. birželio 29 d.

Atkreipiame dėmesį, kad naudojantieji Lietuvos banko automatizuotus sprendimus valiutų santykiams gauti ir norintieji gauti naująjį euro ir Baltarusijos rublio santykį nuo 2016 m. liepos 1 d. (imtinai), užklausose nuorodą į BYR kodą turi pakeisti nuoroda į BYN kodą. Norintieji gauti euro ir senojo Baltarusijos rublio santykį iki 2016 m. birželio 30 d. (imtinai) turi naudoti užklausą su nuoroda į BYR kodą.

Nuo 2016 m. liepos 1 d. keičiasi ir Europos Centrinio Banko (ECB) nustatytų orientacinių euro ir užsienio valiutų santykių skelbimo laikas: jie bus skelbiami vėliau nei iki šiol – apie 17 val. Lietuvos laiku. Lietuvos bankas ECB paskelbtus valiutų santykius savo svetainėje publikuos netrukus po to, kai juos paskelbs ECB.

ECB orientacinių kursų nustatymo metodika nesikeičia, keičiamas tik skelbimo laikas siekiant dar aiškiau atskirti ECB skelbiamus orientacinius kursus – jie yra tik informaciniai – nuo valiutų santykių fiksavimo naudojimo sandorių kontroliniams dydžiams. Tikimasi, kad su ECB orientaciniais kursais susijusių sandorių gerokai sumažės. Jei taip neįvyks, ECB svarstys galimybę orientacinius kursus skelbti dar vėliau, galbūt net kitą darbo dieną.