Lietuvos bankas
2019-10-30
  • Lyčių lygybės monetos aversas  
11

Spalio 30 d. Lietuvos bankas išleidžia itin originalios formos kolekcinę sidabro monetą, skirtą lyčių lygybei. Tai pirmoji kolekcinė moneta, sudaryta iš dviejų dalių. Jas sudėję gauname lygybę simbolizuojantį matematinį ženklą – tai moters ir vyro lygiateisiškumo, pagarbaus tarpusavio ryšio kūrimo simbolis. 

10 eurų monetos abiejose averso dalyse pavaizduotos upe plaukiančios ledo lytys, atskirtos vandens properša. Lytys niekuomet nėra vienodos, jas formuoja ir kausto šaltis – taip pat nėra ir vienodo požiūrio į vyrą ir moterį, jų teises. Deklaruojama lyčių lygybė – formali ir dar nėra visiškai pasiekta. Abiejose reverso dalyse vaizduojami sklindantys vandens ratilai, sujungiantys monetos dalis į bendrą kompoziciją, o jais sujungti Veneros ir Marso simboliai tarsi išreiškia harmoniją tarp skirtingų lyčių ir jų tarpusavio supratimą.

Grafinio monetos projekto autorius – dailininkas Antanas Pocevičius.
Moneta išleista 2 500 vnt. tiražu. Ją galima įsigyti el. parduotuvėje monetos.lb.lt, Lietuvos banko kasose bei iš oficialių numizmatinių vertybių platintojų. Moneta nukaldinta UAB „Lietuvos monetų kalykloje“.