Lietuvos bankas
2022-12-12
11

Gruodžio 20 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Suvalkijai (Sūduvai), iš serijos „Lietuvos etnografiniai regionai“. BU kokybės monetą nuo rytojaus, gruodžio 13 d., galima užsisakyti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Nacionalinėje monetos pusėje – tauras herbo skyde, skydą iš abiejų pusių puošia sidabrinės ąžuolo šakelės su gilėmis, apačioje sujungtos sidabriniu kaspinu su užrašu „Vienybė težydi“. Ąžuolo šakos simbolizuoja gilią regiono istoriją, menančią pagoniškus Lietuvos valstybės laikus. Tauras šiame regione kadaise buvo plačiausiai paplitęs gyvūnas. Monetos nacionalinės pusės autorius – dailininkas Rolandas Rimkūnas. Monetos bendroji pusė tokia pati, kaip apyvartinių monetų, jos autorius – Luc Luycx.

Moneta Suvalkijai (Sūduvai) išleidžiama pusės milijono vienetų tiražu, iš jų 5 000 vnt. – BU kokybės specialioje numizmatinėje pakuotėje. Užsisakydamas BU kokybės monetų iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 2 vnt. Tokios monetos kaina – 9 Eur, o UNC kokybės monetos bus keičiamos už nominalą nuo monetų išleidimo dienos Lietuvos banko kasose.

Proginė moneta Suvalkijai (Sūduvai) yra ketvirtoji iš serijos „Lietuvos etnografiniai regionai“. Pernai išleista 2 eurų moneta Dzūkijai, 2020 m. – Aukštaitijai, 2019 m. – Žemaitijai.

Monetą lydintį lankstinuką parašė dr. Vytautas Tumėnas.

Proginėmis 2 eurų monetomis galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.