Lietuvos bankas
2021-04-22
11

Išankstinė prekyba kolekcinėmis 20 eurų sidabro monetomis, skirtomis Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230 m. sukakčiai, el. parduotuvėje bus atnaujinta balandžio 23 d. 10 val.

Išankstinė prekyba naujosiomis kolekcinėmis monetomis buvo laikinai sustabdyta dėl informacinių technologijų (IT) sutrikimų. Techninės problemos, lėmusios prekybos sustabdymą, buvo pašalintos.

Atnaujinus išankstinius užsakymus, el. parduotuvėje bus parduodamos 1 423 kolekcinės monetos. Iš viso pardavimui per el. parduotuvę buvo skirtos 1 557 monetos, iš jų 134 monetos buvo nupirktos vakar, balandžio 21 d., iki el. parduotuvės veiklos sutrikimo. 

Remiantis Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklėmis, visas 2 500 vnt. monetų tiražas buvo paskirstytas taip:

- 1 557 monetos skirtos pardavimui per el. parduotuvę;

- 750 monetų (30 proc. tiražo) rezervuota oficialiems Lietuvos banko numizmatinių vertybių platintojams;

- 125 monetos (5 proc. tiražo) skirtos Lietuvos valstybės, vietos savivaldos bei valstybės ir savivaldybių institucijų reprezentacinėms reikmėms;

- 68 monetos skirtos Lietuvos muziejams ir Lietuvos banko reprezentacinėms reikmėms.

Dar kartą nuoširdžiai atsiprašome už nepatogumus. Imsimės visų įmanomų prevencijos priemonių, kad ateityje išvengtume nesklandumų.