Lietuvos bankas
2017-10-10
11

Šiandien Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (angl. European Securities and Markets Authority, ESMA) paskelbė informacinį pranešimą dėl juridinio asmens identifikatoriaus svarbos ir jo naudojimo įsigaliojus Finansinių priemonių rinkų direktyvai ir reglamentui (MIFID ir MIFIR).

Juridinio asmens identifikatorius (angl. Legal Entity Identifier, LEI) yra 20 simbolių kodas, su kurio pagalba juridiniai asmenys yra identifikuojami tarptautiniu mastu. Šis kodas gali būti suteiktas juridiniams asmenims, valdžios bei kitoms institucijoms, galinčioms sudaryti sandorius dėl finansinių priemonių. Turėti identifikatorių reikalaujama daugelyje direktyvų ir reglamentų, ne išimtis ir nuo 2018 m. sausio 3 d. įsigaliosiantys Finansinių priemonių rinkų direktyva (MIFID) bei reglamentas (MIFIR).

MIFIR numatyta, kad LEI būtinas prekybos vietoms, investicinėms bendrovėms, institucijoms, pranešinėjančioms apie sudarytus sandorius, bendrovėms, kurių finansinėmis priemonėmis prekiaujama prekybos vietose, ir visiems juridiniams asmenims, sudarantiems sandorius dėl finansinių priemonių.

Investicinės bendrovės turėtų būti pasirengusios rinkti ir patikrinti savo klientų LEI kodus prieš vykdydamos jų pateiktus sandorius. Klientai, kurie nėra fiziniai asmenys ir nori sudaryti sandorius dėl finansinių priemonių, turėtų pasirūpinti šiuo kodu prieš 2018 m. sausio 3 d.

Norėdamos gauti šį kodą, institucijos turi kreiptis į pasirinktą LEI kodą išduodančią instituciją, kurią galima rasti GLEIF interneto svetainėje. Kodo išdavimo kaina priklauso nuo pasirinktos institucijos, taip pat yra taikomas palaikymo mokestis.

Daugiau informacijos galima rasti ESMA interneto svetainėje.

Informacija apie juridinio asmens identifikatorių (181 KB download icon)