Lietuvos bankas
2019-01-18
11

Šiandien Lietuvos bankas kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei programos  „Kurk Lietuvai“ komanda pradeda susitikimų ciklą „GovTech forumas“. Iniciatyvos tikslas – supažindinti šalies viešajį sektorių su inovacijomis, su kurių pagalba galima siekti didesnio šio sektoriaus efektyvumo ir patrauklesnių viešųjų paslaugų gyventojams.  

„Inovacijos – vienas iš pagrindinių variklių, kuriančių didelę pridėtinę vertę ir turinčių plačias panaudojimo galimybes: nuo duomenų valdymo iki išmaniųjų viešųjų paslaugų. Pavyzdžiui, Lietuvos bankas įgyvendina keletą projektų, kuriais siekia įvertinti blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos potencialą, nagrinėja dirbtinio intelekto, robotizacijos pritaikymo galimybes savo veikloje. Norime pasidalyti savo įžvalgomis bei patirtimi su kitomis viešąsias paslaugas teikiančiomis institucijomis ir perimti kitų institucijų patirtį, galbūt įgyvendinti bendrus projektus“, – sako Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina.

„Šiandien skaitmeninės technologijos keičia ne tik verslą ir rinkas, bet ir atveria didelių galimybių efektyvinti viešąjį sektorių. Skaitmeninės technologijos įgalina valstybes mažinti biurokratijos mechanizmą ir kurti kokybiškai naujos kartos paslaugas savo piliečiams bei verslui. Labai svarbu, kad apie technologijų galimybes, naudą ir sprendimus būtų diskutuojama ne tik siaurame  informacinių technologijų specialistų būrelyje, bet tai būtų viso viešojo sektoriaus kompetencija“, – sako Ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis. 

Šiuo susitikimų ciklu siekiama paskatinti bendradarbiavimą tarp šalies institucijų ir organizacijų, pristatyti geruosius pavyzdžius, aptarti galimus bendrus projektus diegiant valstybės institucijose skaitmenizaciją ir inovacijas. 

Pirmajame susitikime Lietuvos banko bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai pristatys savo kuruojamus projektus. 

„GovTech“ – tai inovatyvių technologinių priemonių, kuriomis ieškoma sprendimų, kaip stiprinti viešąjį sektorių, įskaitant jo teikiamas paslaugas, visuma.