Lietuvos bankas
2020-11-12
11

Pasaulinis finansinių inovacijų tinklas (angl. Global Financial Innovation Network, GFIN), kuriam priklauso ir Lietuvos bankas, kviečia įmones iš viso pasaulio išbandyti inovatyvius finansų produktus, paslaugas, verslo modelius ar reguliavimo technologijas iškart keliose valstybėse ar jurisdikcijose.

„Tai puiki galimybė įmonėms, kurios planuoja teikti inovatyvias paslaugas ar siūlyti produktus daugiau nei vienoje šalyje. Kviečiame į projektą ir Lietuvos, ir užsienio dalyvius, kartu su kitomis priežiūros institucijomis padėsime spręsti rūpimus klausimus“, – sako Lietuvos banko Newcomer projekto vadovė  Dovilė Arlauskaitė.

Įmonės, kurias domina tokia galimybė, turėtų pasirinkti jurisdikcijas, kuriose norėtų išbandyti finansinę inovaciją, ir pateikti paraišką iki šių metų gruodžio 31 d.

Šiemet iniciatyvoje dalyvauja 23 priežiūros institucijos iš penkių kontinentų. Su 2019 m. rezultatais ir išmoktomis pamokomis galite susipažinti čia

GFIN oficialiai veiklą pradėjo 2019 m. sausio mėn., jo tikslas – padėti inovatyvius finansinius sprendimus kuriančioms įmonėms rasti bendrą kalbą su priežiūros institucijomis. GFIN taip pat siekia stiprinti priežiūros institucijų bendradarbiavimą, keistis požiūriais ir patirtimi finansinių inovacijų klausimais. Lietuva, atstovaujama Lietuvos banko, dalyvauja šio tinklo veikloje nuo pat jos pradžios, prisijungė pirmoji iš euro zonos šalių. Šiandien GFIN vienija daugiau kaip 60 pasaulio organizacijų iš skirtingų jurisdikcijų (iš Australijos, Honkongo, Jungtinės Karalystės, Singapūro ir kt.).

Plačiau apie GFIN

Informacija apie GFIN veiklą Lietuvos banko interneto svetainėje