Lietuvos bankas
2013-10-23
  • 4108_imp_2_lt_puntukas_normal.jpg
     
11

Spalio 29 d., antradienį, į apyvartą numatyta išleisti keturias 2 litų kolekcines (progines) apyvartines monetas. Monetos skiriamos gamtos ir žmogaus kūriniams: Puntukui, Stelmužės ąžuolui, kurėnui ir verpstei.

Tą pačią dieną 11 val. šių monetų pristatymas visuomenei rengiamas Lietuvos banko Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8, Vilniuje).

Naujųjų monetų pristatyme dalyvaus Lietuvos banko, UAB Lietuvos monetų kalyklos atstovai. Į renginį pakviesti šių monetų dailininkas Giedrius Paulauskis ir lankstinuko, išleisto kartu su monetomis, teksto autorius etnologas dr. Dainius Razauskas, taip pat – Anykščių, Zarasų rajonų merai.

Kviečiame į monetos pristatymą visus, kurie domisi kolekcinėmis monetomis.

2_lt_puntukas_normal.jpg2_lt_stelmuze_normal.jpg

2_lt_kurenas_normal.jpg2_lt_verpste_normal.jpg

Kiekvienos įprasto kaldinimo monetos tiražas – 100 000 vienetų. Be to, išleidžiama ir 4 000 rinkinių – kiekvieną rinkinį sudaro keturios skirtingo dizaino proof kokybės (veidrodinis paviršius, matinis reljefas) monetos.

Monetas nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla.

Monetų nuo jų išleidimo dienos bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25).

Tai antroji 2 litų kolekcinių apyvartinių monetų programa. Pirmoji 2012 m. programa buvo skirta Lietuvos kurortams: Birštonui, Druskininkams, Neringai ir Palangai.