Lietuvos bankas
2023-07-04
11

Šiandien Lietuvos banko ir Lietuvos garbės konsulės Vokietijos Federacinėje Respublikoje organizuojamame renginyje Frankfurte prie Maino Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pristatė Lietuvos bankinio sektoriaus privalumus Vokietijos komercinių bankų atstovams.

„Lietuvos bankinis sektorius vis dar yra koncentruotas, t. y. vos trys didieji bankai užima didžiąją rinkos dalį. Itin aukštas jų pelningumas rodo, kad yra erdvės konkurencijai ir solidžią patirtį bei finansines galimybes turintys Vokietijos bankai tą konkurenciją galėtų sėkmingai sudaryti“, – sako G. Šimkus.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 50 atstovų iš komercinių bankų, veikiančių Vokietijoje. Tikimasi bankus sudominti galimybėmis plėsti veiklą į Lietuvą bei Baltijos šalių regioną. Lietuvos bankinio sektoriaus rodikliai yra vieni geriausių Europoje, o tai įrodo Lietuvos, kaip jurisdikcijos, pasiruošimą priimti aukštą pridėtinę vertę kuriančias įmones, sudarant didesnę konkurenciją ir platesnę pasirinkimo laisvę mūsų šalies  vartotojams.

Renginyje taip pat dalyvavo VšĮ Investuok Lietuvoje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Vokietijos ir Baltijos prekybos rūmų, Lietuvos ambasados Vokietijoje atstovai.