Lietuvos bankas
2021-01-26
11

Vertindamas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką skirtinguose šalies finansų sektoriuose, Lietuvos bankas išnagrinėjo gyvybės draudimo bendrovių, kredito unijų, sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimo platformos operatorių, finansų maklerio ir valdymo įmonių pateiktus duomenis bei informaciją ir skelbia tyrimo rezultatus bei rekomendacijas.

„Šiais nuolatiniais tyrimais siekiame įvertinti bendrą vaizdą, pamatyti, kur slypi rizika skirtinguose sektoriuose, įspėti apie ją finansų rinkos dalyvius ir paskatinti imtis priemonių šiai rizikai valdyti. Tokio pobūdžio vertinimas yra atliekamas periodiškai“, – sako Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina. 

Ji priduria, kad pagrindinė bendra rekomendacija visų sektorių finansų rinkos dalyviams – tinkamos vidaus kontrolės procedūros nustatant kliento ir naudos gavėjo tapatybės bei lėšų kilmę, atidus dalykinių santykių ir jų pokyčių stebėjimas, prevencijos priemonių stiprinimas bei tobulinimas.

Lietuvos bankas įžvalgomis yra pasidalijęs su atskirų finansų rinkos sektorių atstovais – yra išsiuntęs raštus, kuriuos dabar skelbia viešai. 

Išsamesnė informacija: 

Lietuvos bankas jau skelbė, kad Finansų rinkos priežiūros tarnyba šiais metais numato patikrinti, kaip įstatymų reikalavimų laikosi 35 finansų rinkos dalyviai. Dažniausiai numatoma tikrinti, kaip bendrovės valdo rizikas, kaip laikosi vidaus kontrolės, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos ir kitų reikalavimų, kaip užtikrina paslaugų kokybę.