Lietuvos bankas
2016-05-18
11

Prieš savaitę Lietuvos bankas paskelbtuose numizmatinių vertybių pardavimo elektroniniuose aukcionuose buvo galima įsigyti dvidešimt keturių pavadinimų kolekcinių litų monetų ir jų rinkinių.  75 sėkmingai įvykusiuose aukcionuose laimėjo tie, kas pasiūlė aukščiausią numizmatinės vertybės kainą.

Prieš savaitę Lietuvos bankas paskelbtuose numizmatinių vertybių pardavimo elektroniniuose aukcionuose buvo galima įsigyti dvidešimt keturių pavadinimų kolekcinių litų monetų ir jų rinkinių. Aukcionuose iš viso registravosi 47 dalyviai. 75 sėkmingai įvykusiuose aukcionuose laimėjo tie, kas pasiūlė aukščiausią numizmatinės vertybės kainą. Artimiausiu metu vėl bus paskelbti aukcionai, skirti šįkart nenupirktoms monetoms parduoti.

4monetos.jpg

„Numizmatines vertybes, nepanaudotas Lietuvos banko reprezentaciniams poreikiams, elektroniniuose aukcionuose šiemet rinkai pasiūlėme pirmą kartą ir sulaukėme nemažo numizmatų dėmesio. Patogiu būdu jie įsigijo didelę paklausą turinčias penkias pirmąsias Lietuvos banko išleistas kolekcines 10 litų monetas, skirtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 60-osioms metinėms, po jų išleistą antrąją 10 litų monetą, įamžinusią popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje“, – sakė Tomas Kvaraciejus, Lietuvos banko Organizacijos tarnybos direktorius.

Pirkėjų dėmesio taip pat sulaukė 50 ir 10 litų monetos, skirtos iškilioms asmenybėms, architektūros paminklams, kultūrai, mokslui, ir 2 litų monetos, garsinančios Lietuvos kurortus.

T. Kvaraciejus minėjo, kad 2 aukcionai neįvyko, nes nepasiūlyta pradinė monetų kaina, o 11 aukcionų rezultatai anuliuoti dėl VĮ Registrų centro administruojamos aukcionų sistemos techninių problemų.

„Atsiprašome tų trisdešimt trijų dalyvių, kurie negalėjo baigti pradėtų varžytuvių dėl technikos kaprizų, ir tikimės, kad jie vėl pamėgins laimėti gegužės 23 d. numatytuose pakartotiniuose aukcionuose. Juose bus dar kartą parduodamos aštuonios 100 litų aukso monetos, skirtos Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui, ir trys 50 litų sidabro monetos, skirtos Kauno piliai“, – sakė T. Kvaraciejus.

Prieš metus Lietuvos bankas pirmą kartą numizmatams pasiūlė vertingų monetų ir jų rinkinių įsigyti elektroniniuose aukcionuose. Pradinė aukcionuose siūlomų monetų ar jų rinkinių kaina lygi tai kainai, už kurią šios vertybės buvo parduodamos Lietuvos banko kasose. Be užstato, kuris sudaro dešimtadalį pradinės numizmatinės vertybės kainos ir dalyviams yra grąžinamas po aukciono, o laimėjimo atveju įskaitomas į pardavimo kainą, kiekviename aukcione reikia sumokėti aukciono dalyvio registracijos mokestį.

Informacija apie elektroniniuose aukcionuose parduodamas vertybes ir aukcionų vykdymo tvarka skelbiama Lietuvos banko svetainėje.