Lietuvos bankas
2022-12-23
11

Lietuvos bankas atkreipia vartotojų dėmesį dėl pinigų pervedimų per šventes – rekomenduojame pasirinkti momentinius mokėjimus, kurie bus teikiami visu laikotarpiu be apribojimų. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi gruodžio 24–26 d.

Šiuo metu momentinių mokėjimų paslaugas šalyje teikia daugiau kaip 30 finansų įstaigų. Šventiniu laikotarpiu inicijuojant momentinį mokėjimą būtina atkreipti dėmesį į finansų įstaigos pateikiamą informaciją pildant pavedimo duomenis ir prireikus pažymėti, kad jis būtų vykdomas kaip momentinis. Jeigu nebus galimybės atlikti momentinį mokėjimą, klientams bus siūlomas įprastas SEPA mokėjimas, kuris gavėją kitoje finansų įstaigoje pasieks tik po švenčių.

Pavedimai tarp sąskaitų banko ar elektroninių pinigų įstaigų viduje, atsiskaitymai kortelėmis fizinėse prekybos vietose ir internetu, mokėjimai už el. prekybos sandorius bus vykdomi kaip įprasta, gyventojai taip pat galės išsigryninti pinigų bankomatuose, naudotis internetine bankininkyste ir išmaniosiomis programėlėmis.