Lietuvos bankas

Finansiniai sprendimai lydi kiekvieną mūsų gyvenimo žingsnį – nuo asmeninio biudžeto sudarymo, gebėjimo taupyti iki investavimo ar paskolos ėmimo. Finansiškai raštingas žmogus gali priimti labiau apgalvotus finansinius sprendimus, o tai kuria naudą tiek pačiam asmeniui, tiek ir valstybei.

Vis dėlto šiandien statistika vis dar ne mūsų naudai – beveik pusė Lietuvos gyventojų savo finansinio ir ekonominio raštingumo lygį vertina vidutiniškai (rodo vasario mėn. Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro atliktas sociologinis tyrimas). Dauguma žmonių supranta, kad žinių ir įgūdžių jiems trūksta.

Drauge šią situaciją galime pakeisti. Lietuvos bankas kviečia kartu pradėti svarbius pokyčius finansinio raštingumo srityje ir balandžio 14 d. inicijuoja Nacionalinę finansinio raštingumo dieną. Tegu ji tampa gražia kasmetine tradicija drauge švęsti galimybę mokytis, augti ir kalbėtis apie reikalingus pokyčius finansinio raštingumo srityje. Norėdami susikurti orią ateitį, turime ugdytis naujus įpročius ir nusistatyti naujus prioritetus. Tad kasmet balandžio 14 d. įsivertinkime visų metų pastangas tobulėti šioje srityje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-11-21