Lietuvos bankas

Atradote litų ir norite juos išsikeisti į eurus? Apsilankykite Lietuvos banko kasose Vilniuje (Žirmūnų g. 151) arba Kaune (Maironio g. 25) ir mes juos iškeisime į eurus nemokamai.
Šią paslaugą teiksime neribotą laiką ir neribodami sumos.

[[#ex]]

Ką reikia žinoti apie litų keitimą į eurus Lietuvos banke?

  • Mūsų kasose litų monetos ir banknotai į eurus keičiami nemokamai.
  • Keisdami litus į eurus, su savimi turėkite asmens dokumentą. (Asmens dokumentą reikės pateikti ir jei pageidausite, kad mes atliktume litų mokumo ekspertizę arba tikrumo tyrimą.)
  • Litai keičiami į eurus neribojant sumos, tačiau jei suma viršys 15 000 eurų arba kilus įtarimų, jūs galite būti paprašytas užpildyti Kliento tapatybės nustatymo formą.
  • Atsineštas litų monetas patogiai suskaičiuosite litų monetų skaičiavimo aparatais, įrengtais kasų patalpose.
  • Turite sugadintų ir suteptų litų? Juos taip pat iškeisime į eurus, jei neabejosime dėl litų mokumo ir tikrumo ir jie atitiks tam tikrus požymius. Plačiau apie tai žr. Susidėvėjusių, sugadintų litų banknotų ir monetų bei centų monetų keitimo taisyklės (27.8 KB download icon). 
  • Radote seniai nebegaliojančių litų? Mūsų kasose išsikeisite visų laidų litus, išleistus į apyvartą nuo 1993 m., įskaitant ir litų banknotus su 1991 m. laidos žyma. Plačiau apie išimtus iš apyvartos litų banknotus ir litų monetas.
  • Litai į eurus keičiami Lietuvos banko kasų darbo laiku.

Iš apyvartos išimti litų banknotai

Litai kaip mokėjimo ir atsiskaitymo priemonė negalioja nuo 2015 m. sausio 16 d. Lietuvos banke nemokamai neribotą laiką ir neribojant sumos išsikeisite visų laidų litus, išleistus nuo 1993 m., įskaitant ir litų banknotus su 1991 m. laidos žyma.


Iš apyvartos išimtos litų monetos

Litai kaip mokėjimo ir atsiskaitymo priemonė negalioja nuo 2015 m. sausio 16 d. Lietuvos banke nemokamai neribotą laiką ir neribojant sumos išsikeisite visų laidų, išleistų nuo 1993 m., litų monetas.

Litų ir litų centų monetas galėsite suskaičiuoti litų monetų skaičiavimo automatais.

[[#ex]]

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-27