Lietuvos bankas
Paskelbta 2023-09-15
Galioja iki 2023-10-10
Tema Finansų rinkos dalyvių priežiūra
Populiarumas 13

Konsultacijos tikslas

Siekdamas didinti finansų rinkos dalyvių atsparumą sukčiavimui Lietuvos bankas rengia Sukčiavimo prevencijos gaires ir kviečia visas suinteresuotąsias šalis išsakyti savo nuomonę.

Nemažėjant finansinio sukčiavimo problemos aktualumui Lietuvoje, Lietuvos bankas vartotojų ir finansų rinkos dalyvių atsparumo sukčiavimui didinimą, kaip veiklos kryptį, įtraukė į savo strateginį planą. Sukčiavimas yra kompleksinė problema paveikianti įvairias sritis, todėl turi būti kryptingai siekiama įgyvendinti visas tinkamas ir veiksmingas priemones kovoje su finansiniu sukčiavimu.

Viena iš tokių priemonių – Lietuvos banko rengiamos Sukčiavimo prevencijos gairės, kuriomis Lietuvos bankas skatina finansų rinkos dalyvius tobulinti ir įsidiegti pažangias sukčiavimo prevencijai skirtas priemones, kurios pirmiausia būtų nukreiptos į siekį išvengti pačių sukčiavimo atakų ir su jais susijusių mokėjimo paslaugų vartotojų nuostolių.

Pastabas ir pasiūlymus dėl gairių projekto galite teikti iki 2023 m. spalio 10 d. el. paštu: [email protected]

Viešos konsultacijos rezultatai

Skelbiame dokumentus po viešosios konsultacijos: Sukčiavimo prevencijos gairių pastabų derinimo pažyma ir Sukčiavimo prevencijos gairės.

Komentarai 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-22