Lietuvos bankas
Paskelbta 2024-03-01
Galioja iki 2024-03-18
Tema Finansų rinkos dalyvių priežiūra
Populiarumas 0

Konsultacijos tikslas

Siekdamas didinti FinTech sektoriaus brandą ir poreikį nustatyti rizikos valdymo reikalavimus atsižvelgiant į finansų rinkos dalyvių veiklos specifiką, Lietuvos bankas parengė Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų rizikos valdymo reikalavimų laikymosi gairių projektą ir kviečia visas suinteresuotąsias šalis išsakyti savo nuomonę.

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos paskelbtose 2023–2028 m. FinTech sektoriaus plėtros Lietuvoje gairėse pabrėžiamas poreikis FinTech įmonėms užtikrinti laiku vykstantį kokybišką rizikų valdymą ir kartu pabrėžiama, kad kokybinė FinTech sektoriaus plėtra ir ilgalaikė jo sėkmė yra neatsiejama nuo atskirų įmonių ir viso sektoriaus brandos, t. y. tinkamo rizikų vertinimo ir jų prevencijos, didinimo. Viena iš numatytų priemonių šiam tikslui įgyvendinti – FinTech sektoriaus priežiūrą vykdančių institucijų nustatomi aiškiai suformuluoti FinTech sektoriaus įmonėms taikomi rizikų valdymo reikalavimai, jų vykdymo geriausios praktikos pavyzdžiai ir (arba) dažniausiai pasitaikančios klaidos bei taisytini trūkumai. 

Lietuvos bankas, atsižvelgdamas į šiuos tikslus, sparčią mokėjimo rinkos plėtrą, naujų elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų licencijavimo proceso metu ir vėliau šių įstaigų veikloje dažniausiai kylančius iššūkius ir rizikas, siekdamas didinti FinTech sektoriaus brandą ir poreikį nustatyti rizikos valdymo reikalavimus atsižvelgiant į finansų rinkos dalyvių veiklos specifiką, parengė Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų rizikos valdymo reikalavimų laikymosi gairių projektą. 

Pastabas ir pasiūlymus dėl šių gairių projekto galite teikti iki 2024 m. kovo 18 d. Lietuvos banko interneto svetainėje arba el. paštu [email protected]

 

Komentarai 1

 • Ian Sadler
  2024 m. Kovo 12 d.
  0

  Is there an English language version?

  Prašome susipažinti su taisyklėmis.
  Captcha
  Neteisingas apsaugos kodas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-18