Lietuvos bankas

Monetos aversas

Monetos averso centre – trispalvė, simbolizuojanti Lietuvos valstybės savarankiškumą, suteikusį pagrindą tapti visateise ir NATO, ir ES nare. Aplink vėliavą – Lietuvos valstybės herbo simbolis Vytis, užrašas „LIETUVA“, nominalas „20 €“, „2024“ metai, gamintojo UAB „Lietuvos monetų kalykla“ logotipas. Monetos fone – fragmentuoti NATO ir ES simboliai, pavaizduoti skirtingais matinimo lygiais.

Monetos reversas

Monetos reverso centre – trispalvė, simbolizuojanti Lietuvos valstybės savarankiškumą, suteikusį pagrindą tapti visateise ir NATO, ir ES nare. Aplink vėliavą – NATO ir ES simboliai, greta – Lietuvos įstojimo į NATO ir ES datos: 2004 m. kovo 29 d. ir 2004 m. gegužės 1 d. Monetos fone – mikrotekstu užrašytas 5-asis Šiaurės Atlanto sutarties straipsnis bei ES himno – Liudviko van Beethoveno Devintosios simfonijos „Odė džiaugsmui“ muzikinės natos.
Moneta, skirta Lietuvos narystei NATO ir ES pažymėti
Moneta, skirta Lietuvos narystei NATO ir ES pažymėti
Nominalas 20 eurų
Metalas sidabras Ag 925
Skersmuo 38,61 mm
Masė (svoris) 28,28 g
Monetos paviršiaus kokybė PROOF
Monetos rūšis kolekcinė

Monetos dailininkas Antanas Pocevičius

Briauna lygi
Išankstinio platinimo pradžia 2024-03-21
Išleidimo data 2024-03-28
Tiražas 2 000 vnt.
Kaina 87,00 Eur (su PVM)
Moneta nukaldinta UAB Lietuvos monetų kalykloje


Monetos aprašymas

Aversas ir reversas nukaldinti iš dviejų sujungtų plokštumų. Monetos briauna 

Prieš dvidešimt metų Lietuvos įstojimas į NATO ir Europos Sąjungą tapo istoriniu ir lemiamu žingsniu šaliai siekiant užsitikrinti saugumą ir integruotis į Europos bendruomenę. Įvykdžiusi visas reikiamas sąlygas ir atitikdama aljanso narystės kriterijus 2004 m. kovo 29 d. Lietuva oficialiai tapo NATO nare. Ši priėmimo į NATO diena atnešė šaliai ne tik karinį saugumą, bet ir užsienio investuotojų, kurie šį žingsnį įvertino kaip stabilumo ir saugumo garantą, pasitikėjimą.

Dvidešimtmetis, prabėgęs nuo įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m. gegužės 1 d., liudija Lietuvos ryžtą tapti integralia Europos šeimos dalimi. Narystė Europos Sąjungoje atvėrė naujų galimybių ekonominiam augimui, švietimo plėtrai ir socialinei gerovei – lietuviai gali laisvai judėti, mokytis ir dirbti visoje Europos Sąjungoje. Be to, narystė Europos Sąjungoje leidžia Lietuvai būti dalimi bendro sprendimų priėmimo proceso, kuris formuoja ES politiką ir strategiją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-06-11