Lietuvos bankas

Monetos aversas

Nacionalinėje pusėje simboliškai vaizduojamos tarsi į kasą susipynusios trys Baltijos valstybės, kurias vienija bendra istorija: praeitis, dabartis ir ateitis; stilizuotas sukaktį nurodantis skaičius „100“, trijų valstybių heraldikos elementai, užrašas LIETUVA, išleidimo metai 2018, apskritimu išdėstyta 12 ES žvaigždžių. Taip pat autoriaus inicialai ir UAB Lietuvos monetų kalyklos logotipas.
 

Monetos reversas

Bendrojoje pusėje – geografinis Europos atvaizdas.

bendra_puse.png
nacionaline_100_LIETUVA 2_eur_ld.png
Nominalas 2 eurai
Metalas lydinys
Skersmuo 25,75 mm
Masė (svoris) 8,50 g
Monetos paviršiaus kokybė BU
Monetos rūšis proginė

Bendrosios pusės dailininkas Luc Luycx Nacionalinės pusės dailininkas Justas Petrulis

Monetos briaunoje užrašas, kaip ir ant apyvartinių 2 eurų monetų, išleistų Lietuvoje: LAISVĖ * VIENYBĖ * GEROVĖ *        
Išleidimo data 2018 m. sausio 31 d.
Tiražas 1 mln. vnt., iš jų 10 000 vnt. BU kokybės: 5 000 vnt. monetų numizmatinėje pakuotėje ir 5 000 vnt. apyvartinių eurų monetų numizmatiniame rinkinyje
Kaina 9 Eur (numizmatinėje pakuotėje)
Moneta nukaldinta UAB Lietuvos monetų kalykloje


Monetos aprašymas

Trims Baltijos valstybėms, Lietuvai, Latvijai ir Estijai, 1918-ieji buvo įsimintini ir svarbūs – tais metais išsilaisvinome iš okupantų priespaudos. Latvija ir Estija sukūrė, o Lietuva atkūrė nepriklausomas valstybes. Dabar, praėjus 100-ui metų, mus sieja kur kas daugiau nei bendra istorija – mus vienija Europos Sąjunga ir jos bendroji valiuta euras.

Norėdami įamžinti Baltijos valstybių šimtmetį, Lietuvos, Latvijos ir Estijos centriniai bankai nusprendė išleisti bendrą vienodo dizaino proginę 2 eurų monetą.

Monetos lankstinukas

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-30