Lietuvos bankas
2021-04-21
11

Lietuvos banko valdybos pirmininką Gediminą Šimkų kalbina žurnalistas Gytis Kapsevičius.

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas pasakoja, kad nacionalinio banko veikla jam nėra svetima, kadangi su nedidele pertrauka jis čia dirba nuo 2002 metų. Problemas G. Šimkus sako matantis aiškiai – tai bankų rinkos koncentracijos, paslaugų prieinamumo regionuose, verslo nansavimo klausimai.

G.Šimkaus teigimu, vienas pagrindinių kadencijos tikslų bus mažinti bankų koncentraciją ir didinti nansinių paslaugų prieinamumą vartotojams. Tačiau to bus siekiama ne ribojant didžiuosius, o įgalinant mažuosius. 

Naujasis Lietuvos banko valdybos pirmininkas daug vilčių deda į kredito unijų stiprėjimą ir mažuosius specializuotus bankus, kurie turi vilčių išaugti į didesnius žaidėjus. Bankas išliks atviras finansinių technologijų (FinTech) sprendimams, tačiau bręsta laikas pažiūrėti į sektorių ne iš kiekybės, o kokybės pozicijų. 

Priežiūros vadelių naujasis banko vadovas atleisti neketina – Lietuvos banko požiūris į daug diskusijų keliantį ir vis populiarėjantį kriptoturtą išliks gana atsargus. Vis dėlto, reikšmingų pokyčių iš finansų technologijų pusės per kadenciją gali įvykti – institucija šiandien prisideda prie skaitmeninio euro kūrimo projekto.

Visą interviu rasite čia