Lietuvos bankas

Lietuvos banko tyrimai rodo, kad kuo daugiau skirtingų atsiskaitymo būdų verslas taiko, tuo didesni įmonės pardavimai ir mažiau prarastų pirkėjų. Sužinokite, kokie yra populiariausi mokėjimų negrynaisiais pinigais priėmimo būdai.

  Informacinis vienlapis 

infografikas

Kiek kainuoja priimti atsiskaitymus negrynaisiais pinigais?*

Priimant mokėjimus kortele

Pavedimu į sąskaitą

 • Kortelių skaitytuvo nuoma ~6–21 Eur/mėn. Kortelių skaitytuvas telefone nemokamai.
 • Mokestis už kiekvieną atsiskaitymą ~1–2 ct
 • Mokestis nuo atsiskaitymų vertės ~0,8–0,99 proc.
Pavedimu gautų lėšų įskaitymas į sąskaitą įmonei paprastai papildomai nekainuoja.

Pavyzdys: jeigu verslas per mėnesį priima 20 mokėjimų kortele po 50 Eur (iš viso gauna 1 000 Eur pajamų), atsiskaitymų kortele priėmimas (priklausomai nuo paslaugos teikėjo) per mėnesį gali kainuoti nuo 10,3 Eur (įsidiegus programėlę į savo mobilųjį telefoną) iki 31,3 Eur (įsirengus kilnojamąjį kortelių skaitytuvą).

Jeigu šis verslas nepriimtų atsiskaitymų negrynaisiais pinigais ir bent vienas pirkėjas dėl to nepirktų prekės, būtų prarasta 50 Eur pajamų!

* Remiantis viešai prieinamais Lietuvoje veikiančių bankų 2024 m. I ketv. duomenimis.


Atsiskaitymų priėmimo elektroniniu būdu privalumai

Greitas ir patogus atsiskaitymas – visada gausite tikslią sumą.

 • Saugumas – sąskaitoje esančias lėšas sunkiau pavogti, dingsta padirbtų banknotų rizika
 • Taupomas laikas ir grynųjų pinigų tvarkymo išlaidos
 • Lėšų įskaitymas į mokėjimo sąskaitą paprastai nekainuoja
 • Parduosite ir tiems pirkėjams, kurie neturi reikiamos sumos grynaisiais pinigais  

SVARBU! Įsidiegus kortelių skaitytuvą, bent dalį į kasą surinktų grynųjų pinigų galima išmokėti jų pageidaujantiems pirkėjams kartu su pirkiniu (angl. cash-back paslauga):

 • Paslauga paprastai nemokama verslui ir pirkėjams
 • Grynaisiais pirkėjui išmokėtų pinigų suma greitai bus įskaityta į Jūsų verslo sąskaitą
 • Sumažinsite grynųjų pinigų tvarkymo kaštus
 • Pritrauksite daugiau pirkėjų

[[#ex]]

Kas yra pervedimas pagal telefono numerį?

Pervedimas pagal telefono numerį yra galimas tarp fizinių asmenų, kurie turi išmanųjį telefoną ir yra įsidiegę savo mokėjimo paslaugų teikėjo mobiliosios bankininkystės programėlę. Pervedimas pagal telefono numerį galimas tik atliekant pervedimą mobiliosios bankininkystės programėle į išmaniojo telefono adresų knygelę įtrauktiems adresatams. Jį atlikti galima tik tarp tų asmenų, kurie savo mokėjimo paslaugų teikėjui nurodo, kad jų telefono numeris yra susiejamas su mokėjimo sąskaita. Pervedimas pagal telefono numerį į kitą banką galimas tik tarp bankų, kurie teikia tokią paslaugą.


Kas yra pervedimas pagal apmokėjimo nuorodą?

Pervedimas pagal apmokėjimo nuorodą yra galimas tarp fizinių asmenų, kurie turi išmanųjį telefoną ir yra įsidiegę savo mokėjimo paslaugų teikėjo mobiliosios bankininkystės programėlę. Asmuo, norintis gauti mokėjimą iš kito asmens, savo mobiliosios bankininkystės programėlėje turėtų pasirinkti „Gauti pinigus“, „Prašyti pervesti pinigus“ ar pan. ir savo išmaniuoju telefonu išsiųsti mokėjimo nurodymą arba prašymą sumokėti. Asmuo, kurio buvo paprašyta atlikti mokėjimą, savo išmaniajame telefone gaus pranešimą ir galės arba patvirtinti, arba atmesti mokėjimą. Pervedimas pagal mokėjimo nurodymą kol kas galimas tik tarp tų asmenų, kurių mokėjimo sąskaitos yra pas tą patį mokėjimo paslaugų teikėją. Galimos papildomos sąlygos, pvz., mokėtojas turi būti įtrauktas į gavėjo išmaniojo telefono adresų knygutę.


Kas yra grynųjų pinigų išmokėjimo pirkėjams kartu su pirkiniu paslauga?

Grynųjų pinigų išmokėjimo pirkėjams kartu su pirkiniu paslauga gali naudotis bet kuri kortelių skaitytuvą turinti ir sutartį su savo mokėjimo paslaugų teikėju sudariusi įmonė arba verslininkas. Ši paslauga leidžia verslui išmokėti savo pirkėjams, kurie perka sutartos vertės prekių, jų norimą pinigų sumą grynaisiais (ne daugiau kaip 100 Eur). Taip pirkėjas gali išsiimti grynųjų pinigų, o verslas dalį kasoje esančių grynųjų pinigų įneša į savo banko sąskaitą.

[[#ex]]

Dėl konkrečios informacijos apie šias paslaugas ir jų teikimo sąlygas kreipkitės į savo mokėjimo paslaugų teikėją. Mokėjimo paslaugas teikia Lietuvoje veikiantys bankai, kredito unijos ir elektroninių pinigų įstaigos. Jų sąrašą galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje. Rekomenduojame atidžiai palyginti įvairių mokėjimo paslaugų teikėjų siūlomas kainas, išsirinkti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą, o atskiras finansines paslaugas pirkti nebūtinai iš vieno mokėjimo paslaugų teikėjo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-02-23