Lietuvos bankas

Finansinio švietimo savaitės tikslas – paskatinti vaikus ir jaunimą domėtis finansų ir ekonomikos pasauliu, suteikti žinių ir ugdyti asmeninių finansų tvarkymo įgūdžius. Šiais metais finansinio švietimo savaitė vyks kovo 12–18 dienomis, tema – „Pinigai – svarbu!“. Finansinio švietimo savaitės renginiai  organizuojami bendradarbiaujant su  finansų rinkos dalyviais, kitomis valstybės institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Sužinokite daugiau apie visas finansinio švietimo iniciatyvas!

[[#ex]]

Informacinė kampanija „5 dalykai apie pinigus, kuriuos turi žinoti 15-mečiai“

Šiais metais Lietuvos bankas finansinio švietimo savaitę skirs 15 metų ir vyresniems paaugliams. Tokio amžiaus sulaukę paaugliai su tėvų sutikimu jau gali savarankiškai disponuoti savo sąskaitoje esančiomis lėšomis ir jau netrukus galės naudotis visomis finansinėmis paslaugomis. Tad, prieš įžengiant į suaugusiųjų pasaulį, Lietuvos bankas pateikia 5 patarimus, ką reiktų žinoti apie savarankišką finansų tvarkymą. 

Lietuvos banko Facebooke ir viešai pateikiami – video, patarimai bei konsultacijos, informacija paaugliams, jų mokytojams ir tėvams.

Organizuoja Lietuvos bankas

Finansų olimpiada 9-12 klasių moksleiviams kovo 12-16 d.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas kartu su partneriais organizuoja 9-12 klasių moksleivių Finansų olimpiadą. Atranka į olimpiadą vyks 2018 m. kovo 12-16 dienomis internetu (www.vgtu.lt/finansuolimpiada), o finalas vyks 2018 m. balandžio 13 dieną Vilniuje.

Organizuoja Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Nacionalinis ekonomikos egzaminas kovo 13 d.

Investuoti į nekilnojamąjį turtą ar kriptovaliutą? Imti paskolą ar taupyti? Su ekonominiais pasirinkimais susiduriame kasdien. Sužinok, ar išmanai ekonomiką, kartu pamatuokime Lietuvos žinias! Šis nacionalinis ekonomikos egzaminas skirtas visiems: ir dešimtokui, ir programuotojui, ir bankininkui.
Ekonomikos egzaminas www.ekonomikosegzaminas.lt vyks kovo 13 d. nuo 11 iki 13 val. Dalyviai varžysis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausias moksleivis, studentas ir pilietis. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas gaus piniginį prizą – 500 eur.

Organizuoja Laisvosios rinkos institutas

Europos pinigų viktorina kovo 15 d.

Tai visoje Europoje vyksiantis konkursas, kurio tikslas – skatinti bei gerinti 13–15 metų amžiaus vaikų finansinį raštingumą. Viktorinoje dalyvaus tūkstančiai moksleivių iš 30 Europos šalių. Daugiau informacijos apie konkursą rasite http://www.europeanmoneyquiz.lt/

Organizuoja Lietuvos bankų asociacija

„Aviva Lietuva“ susitikimai su moksleiviais

„Aviva Lietuva“ finansų konsultantai 5 miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – susitiks su vyresnių klasių moksleiviais. Aktyvių užduočių metu įtrauksime moksleivius į diskusijas apie pinigų svarbą ir atsakingą finansų planavimą tiek asmeniniu, tiek globaliu mastu.

Organizuoja UAGDPB „Aviva Lietuva“

[[#ex]]

Sužinokite apie anksčiau vykusių Vaikų finansinio švietimo savaičių renginius.

  • 2016 m.Vaikų finansinio švietimo savaitėje – rekordinis dalyvių skaičius. Į jos metu organizuotas ekskursijas, paskaitas, elektronines pamokas, žaidimus, konferencijas, konkursus įsitraukė rekordinis dalyvių skaičius – apie 14 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaikė 30 partnerių, įvyko beveik 500 projektų, įvairiose veiklose dalyvavo 261 mokykla ir beveik 300 mokytojų. Savaitės renginius vainikavo Lietuvos banke įvykęs moksleivių komiksų konkurso „Aš taupau sumaniai! Prisijunk ir tu!“ nugalėtojų apdovanojimas. Daugiau informacijos čia.
  • 2015 m.Prie Vaikų finansinio švietimo savaitės, vykusios kovo 9–17 d., iniciatyvos prisijungė 18 partnerių. Jų organizuotuose renginiuose – ekskursijose, paskaitose, žaidimuose, protų mūšiuose, konkursuose – dalyvavo apie 6 tūkst. mokinių. Daugiau informacijos apie vykusius renginius rasite čia.
  • 2014 m.Vaikų finansinio švietimo savaitės, vykusios kovo 10–17 d., renginiuose dalyvavo apie 8 tūkst. vaikų. Šiais metais buvo sukurtas piešinys, kuris tapo Vaikų finansinio švietimo savaitės logotipo pagrindu. Daugiau informacijos apie vykusius renginius rasite čia.
  • 2013 m.Kovo 15 d. Lietuvoje pirmą kartą paminėta Vaikų finansinio švietimo diena buvo gausi moksleiviams skirtų renginių – ekskursijų, paskaitų, žaidimų, testų ir proto mūšių. Daugiau informacijos apie vykusius renginius rasite čia.

Finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui 2013 m. prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos (angl. Child &Youth Finance International).

Nuo 2015 m. Finansinio švietimo savaitės renginiai žymimi specialiu šios savaitės logotipu. Jis sukurtas remiantis Plungės senamiesčio mokyklos mokinės Medos Slivskytės piešiniu, kuris 2014 m. išrinktas geriausiu Vaikų finansinio švietimo savaitės simboliu piešimo konkurse. Apuokas – žinių ir išminties simbolis, o jų ypač reikia tvarkant asmeninius finansus.

Atsisiųsti logotipą (101.7 KB )

Turite idėjų ir pasiūlymų dėl Finansinio švietimo savaitės? Susisiekite su mumis.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-02-20