Lietuvos bankas

Finansinio švietimo savaitės tikslas – paskatinti vaikus ir jaunimą domėtis finansų ir ekonomikos pasauliu, suteikti žinių ir ugdyti asmeninių finansų tvarkymo įgūdžius. Šiais metais finansinio švietimo savaitė vyks kovo 12–18 dienomis, tema – „Pinigai – svarbu!“. Finansinio švietimo savaitės renginiai  organizuojami bendradarbiaujant su  finansų rinkos dalyviais, kitomis valstybės institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Sužinokite daugiau apie visas Finansinio švietimo savaitės partnerių iniciatyvas 2018 m.

[[#ex]]

Lietuvos bankas: informacinė kampanija Facebook ir ekskursijos Pinigų muziejuje

Šiais metais Lietuvos bankas finansinio švietimo savaitę skirs 15 metų ir vyresniems paaugliams. Tokio amžiaus sulaukę paaugliai su tėvų sutikimu jau gali savarankiškai disponuoti savo sąskaitoje esančiomis lėšomis ir jau netrukus galės naudotis visomis finansinėmis paslaugomis. Tad, prieš įžengiant į suaugusiųjų pasaulį, Lietuvos bankas pateikia patarimus, ką reiktų žinoti apie savarankišką finansų tvarkymą. Lietuvos banko Facebooke ir viešai pateikiami – video, patarimai bei konsultacijos, informacija paaugliams, jų mokytojams ir tėvams.

Lietuvs banko Pinigų muziejus kvies į ekskursijas ir edukacines programas. Registruotis kviečiame iš anksto.

Organizuoja Lietuvos bankas, daugiau informacijos [email protected]


Finansų olimpiada 9-12 klasių moksleiviams kovo 12-16 d.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kartu su VGTU Verslo vadybos fakultetu, Nasdaq Technologijų ir verslo kompetencijų centru, Swedbank ir kitais partneriais organizuoja 9-12 kl. moksleivių Finansų olimpiadą. Atranka į olimpiadą vyks 2018 m. kovo 12-16 dienomis internetu, o finalas vyks 2018 m. balandžio 13 dieną Vilniuje.

Organizuoja Vilniaus Gedimino technikos universitetas, daugiau informacijos www.vgtu.lt/finansuolimpiada


Nacionalinis ekonomikos egzaminas kovo 13 d.

Investuoti į nekilnojamąjį turtą ar kriptovaliutą? Imti paskolą ar taupyti? Su ekonominiais pasirinkimais susiduriame kasdien. Sužinok, ar išmanai ekonomiką, kartu pamatuokime Lietuvos žinias! Šis nacionalinis ekonomikos egzaminas skirtas visiems: ir dešimtokui, ir programuotojui, ir bankininkui. Ekonomikos egzaminas www.ekonomikosegzaminas.lt vyks kovo 13 d. nuo 11 iki 13 val. Dalyviai varžysis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausias moksleivis, studentas ir pilietis. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas gaus piniginį prizą – 500 eur.


Organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas, daugiau informacijos www.ekonomikosegzaminas.lt


Europos pinigų viktorina kovo 22 d.

Europos pinigų viktorina – net 30 Europos šalių vyksiantis konkursas, kuriame dalyvaus ir mūsų šalies mokyklos! Klasės ar jų atstovai kviečiami registruotis į nacionalines varžybas, kurios vyks kovo 22 d. 10 val. Sumaniausia ir aktyviausia klasė, geriausiai ir greičiausiai atsakiusi į 15 klausimų bus paskelbta nacionalinio turo nugalėtoja. Du šios klasės moksleiviai jau gegužės 8 d. vyks į Briuselį, kur atstovaus Lietuvai Europos finaliniame ture.

Organizuoja Lietuvos bankų asociacija, daugiau informacijos http://www.europeanmoneyquiz.lt/ 


„Aviva Lietuva“: susitikimai su moksleiviais

„Aviva Lietuva“ finansų konsultantai 6 miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Elektrėnuose – susitiks su vyresnių klasių moksleiviais. Aktyvių užduočių metu moksleiviai bus įtraukiami į diskusijas apie pinigų svarbą ir atsakingą finansų planavimą tiek asmeniniu, tiek globaliu mastu.

Organizuoja UAGDPB „Aviva Lietuva“, daugiau informacijos [email protected]


Nasdaq Vilnius: ekskursijos ir paskaitos vertybinių popierių biržoje

Nasdaq Vilnius organizuos ekskursijas vyresnių klasių mokiniams vertybinių popierių biržos patalpose, papasakos apie pačią vertybinių popierių biržą, jos veiklą, vertybinių popierių specifiką.

Organizuoja Nasdaq Vilnius, daugiau informacijos [email protected]


SEB bankas: interaktyvios finansinio raštingumo diskusijos ir programa „Pirmi žingsniai"

SEB bankas Lietuvos mokyklose rengs interaktyvias finansinio raštingumo diskusijas. 100 savanorių yra pasiruošę lankyti visos Lietuvos mokyklas ir padėti vyresniųjų klasių moksleiviams susipažinti su kasdienių finansų valdymo, profesijos pasirinkimo bei kitomis aktualiomis temomis. Tai ilgametė banko iniciatyva, kuri šiemet bus įgyvendinama su „Lietuvos Junior Achievement“ organizacija. Savanoriai lankysis Lietuvos mokyklose iki metų pabaigos. Mokyklos kviečiamos registruotis: https://www.seb.lt/diskusijos-registracija

Taip pat SEB bankas kviečia šalies jaunuolius dalyvauti programoje „Pirmi žingsniai“, kuria siekiama padėti jauniems žmonėms žengti pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius. Programos interneto puslapyje (https://www.seb.lt/jaunimui/apie-programa) jaunuoliai ras aktualų turinį ir patarimų, kaip spręsti įvairius finansinius klausimus, bei naudingų pasiūlymų.

Organizuoja SEB bankas


Swedbank: Finansų laboratorija nuo kovo 15 d. ir susitikimai su moksleiviais

Nuo kovo 15 d. „Swedbank“ centrinėje būstinėje duris atvers Finansų laboratorija – moderni finansinės edukacijos erdvė, kurioje laukiami moksleiviai, norintys daugiau sužinoti apie ekonomiką bei asmeninius finansus. Finansų laboratorijoje naudojant išmaniąsias technologijas bei žaidžiant interaktyvius žaidimus bus galima suprasti, kaip planuojamas biudžetas, kodėl svarbu taupyti arba kas yra atsakingas skolinimasis. Taip pat banko specialistai susitiks su moksleiviais, ves pamokas apie asmeninių finansų valdymą. Šiais metais šios pamokos bus paįvairintos smagiu protmūšiu apie finansus.

Organizuoja „Swedbank“, daugiau informacijos [email protected]  


Šiaulių bankas: pinigų protmūšiai

Šiaulių banko Facebook paskyroje vyks „Pinigų protmūšis“ – teisingai atsakius į klausimus, susijusius su pinigais, bus galima laimėti įvairių prizų. Klausimai šmaikštūs, smagūs, įtraukiantys. Protmūšis susidės iš 5 etapų: po vieną kiekvieną Finansinio švietimo savaitės dieną. Iš teisingai atsakiusiųjų kiekvieną dieną bus renkami laimėtojai, o daugiausiai teisingų atsakymų pateikęs dalyvis taps savaitės nugalėtoju.  Konkursas Šiaulių banko Facebook paskyroje vyks 2018 m. kovo 12-16 dienomis.

Organizuojam Šiaulių bankas, daugiau informacijos Šiaulių banko Facebook paskyroje

[[#ex]]

Finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui 2013 m. prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos (angl. Child &Youth Finance International).

Nuo 2015 m. Finansinio švietimo savaitės renginiai žymimi specialiu šios savaitės logotipu. Jis sukurtas remiantis Plungės senamiesčio mokyklos mokinės Medos Slivskytės piešiniu, kuris 2014 m. išrinktas geriausiu Vaikų finansinio švietimo savaitės simboliu piešimo konkurse. Apuokas – žinių ir išminties simbolis, o jų ypač reikia tvarkant asmeninius finansus.

Atsisiųsti logotipą (101.7 KB )

Turite idėjų ir pasiūlymų dėl Finansinio švietimo savaitės? Susisiekite su mumis.

Sužinokite apie anksčiau vykusių Vaikų finansinio švietimo savaičių renginius

  •  
    • 2016 m.Vaikų finansinio švietimo savaitėje – rekordinis dalyvių skaičius. Į jos metu organizuotas ekskursijas, paskaitas, elektronines pamokas, žaidimus, konferencijas, konkursus įsitraukė rekordinis dalyvių skaičius – apie 14 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaikė 30 partnerių, įvyko beveik 500 projektų, įvairiose veiklose dalyvavo 261 mokykla ir beveik 300 mokytojų. Savaitės renginius vainikavo Lietuvos banke įvykęs moksleivių komiksų konkurso „Aš taupau sumaniai! Prisijunk ir tu!“ nugalėtojų apdovanojimas. Daugiau informacijos čia.
    • 2015 m.Prie Vaikų finansinio švietimo savaitės, vykusios kovo 9–17 d., iniciatyvos prisijungė 18 partnerių. Jų organizuotuose renginiuose – ekskursijose, paskaitose, žaidimuose, protų mūšiuose, konkursuose – dalyvavo apie 6 tūkst. mokinių. Daugiau informacijos apie vykusius renginius rasite čia.
    • 2014 m.Vaikų finansinio švietimo savaitės, vykusios kovo 10–17 d., renginiuose dalyvavo apie 8 tūkst. vaikų. Šiais metais buvo sukurtas piešinys, kuris tapo Vaikų finansinio švietimo savaitės logotipo pagrindu. Daugiau informacijos apie vykusius renginius rasite čia.
    • 2013 m.Kovo 15 d. Lietuvoje pirmą kartą paminėta Vaikų finansinio švietimo diena buvo gausi moksleiviams skirtų renginių – ekskursijų, paskaitų, žaidimų, testų ir proto mūšių. Daugiau informacijos apie vykusius renginius rasite čia.
Paskutinė atnaujinimo data: 2018-07-19