Lietuvos banko struktūroje yra keturi savarankiški skyriai, veikiantys greta keturių tarnybų ir keturių savarankiškų departamentų, turinčių skyrius. Teisės skyrius teisinėmis priemonėmis padeda vykdyti ir įgyvendinti Lietuvos banko funkcijas ir teises, Personalo skyrius įgyvendina Lietuvos banko personalo ir organizacijos valdymo politiką, Vidaus audito skyrius per auditus vertina įvairias Lietuvos banko veiklos sritis, teikia rekomendacijas dėl veiklos tobulinimo, rizikos valdymo ir vidaus kontrolės sistemos efektyvumo, Viešųjų pirkimų skyrius vykdo Lietuvos banko viešųjų pirkimų procedūras.
- formuoja teisinę poziciją Lietuvos banko kompetencijai priskirtais klausimais;
- rengia ir vertina teisės aktų, sutarčių, Lietuvos banko raštų projektus;
- teikia teisinę pagalbą Lietuvos banko tarnautojams;
- atstovauja Lietuvos bankui teismuose ir kitose institucijose.
Teisės skyriaus vadovas Gintaras Kukauskas
Teisės skyrius – tai profesionalių teisininkų komanda, jos nariai yra sukaupę ilgametę patirtį dirbdami ne tik viešajame, bet ir privačiajame sektoriuose. Mūsų teisininkai formuoja teisinę poziciją Lietuvos banko kompetencijai priskirtais klausimais ir prisideda prie Lietuvos banko strateginių tikslų įgyvendinimo.
Teisės skyrius rengia ir vertina teisės aktų projektus. Savo veikla užtikriname, kad teisės aktų projektai atitiktų Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės normų ir juridinės technikos reikalavimus. Teisininkams taip pat patikėta rengti ir vertinti Lietuvos banko pasirašomų sutarčių projektus bei Lietuvos banko atsakymus į asmenų raštus. Siekiame, kad šie dokumentai būtų teisiškai nepriekaištingi, atitiktų teisės normų reikalavimus, kad juose neliktų nuostatų nesuderinamumų ir kitų veiksnių, galinčių kelti Lietuvos bankui teisinę riziką.
Teisės skyrius siekia laiku ir profesionaliai padėti kitų Lietuvos banko padalinių tarnautojams, todėl nemažai laiko skiriame jų konsultacijoms. Mūsų teisininkai pataria Lietuvos banko valdybai ir kitiems tarnautojams sprendžiant tiek kasdienius, tiek sudėtingus profesinius klausimus.
Teisės skyriaus tarnautojams pavesta rengti procesinius dokumentus ir atstovauti Lietuvos bankui teismuose, ikiteisminėse ginčų nagrinėjimo ir kitose institucijose.
- organizuoja tarnautojų paiešką ir priėmimą į tarnybą Lietuvos banke;
- administruoja darbo laiko apskaitą ir kontroliuoja, kaip ji tvarkoma;
- planuoja ir administruoja darbo užmokestį, pašalpas ir kitas išmokas;
- organizuoja tarnautojų mokymą Lietuvoje ir užsienyje.
Personalo skyriaus vadovė Lina Jurjonė
Siekiame, kad mūsų organizacijoje dirbtų motyvuoti aukščiausios kvalifikacijos bei kompetencijos specialistai, galintys kintančioje aplinkoje priimti tinkamus sprendimus ir efektyviai vykdyti centrinio banko uždavinius. Savo tikslų siekiame diegdami ir tobulindami personalo atrankos, ugdymo ir tobulinimo, darbo užmokesčio ir motyvacijos, karjeros ir talentų valdymo bei kitas sistemas.
Vienas iš svarbių mūsų darbų – tarnautojų paieška ir priėmimas į tarnybą organizacijoje, jų perkėlimas į kitas pareigas ir atleidimas iš darbo. Pagal darbdavio ir darbo tarybos susitarimą, prireikus darbuotojo pirmiausia apie tai skelbiame įstaigos viduje ir kviečiame atrankoje dalyvauti tarnautojus. Neretai tai galimybė vidinei karjerai. Išorėje paprastai ieškome darbuotojo, kai nepavyksta rasti viduje.
Darbo užmokestis – tarnautojams visada rūpinti tema. Mūsų skyriaus tarnautojai analizuoja darbo užmokesčio rinkos kitimą, į jį atsižvelgdami teikiame siūlymus Lietuvos banko valdybai dėl darbo užmokesčio politikos sistemos keitimo. Esame įpareigoti nagrinėti darbo užmokesčio skirtumus skirtinguose padaliniuose ir tarp skirtingų arba tapačių pareigybių, tai įvertinę siūlome banko vadovams priemones, kurios galėtų užtikrinti vidinį teisingumą darbo užmokesčio srityje. Mūsų kompetencijai priklauso ir siūlymai dėl motyvacinių priemonių.
Organizuojame ir koordinuojame tarnautojų metinės veiklos vertinimą padaliniuose, jam pasibaigus analizuojame vertinimo rezultatus, pastebime sėkmingiausius tarnautojus, teikiame jų vadovams siūlymus dėl skatinimo ir jų karjeros valdymo. Vertinimo rezultatai reikšmingi formuojant talentų ir vadovų pamainumo grupes.
Mūsų įstaigoje labai didelis dėmesys skiriamas tarnautojų mokymui, kad jie nuolat atnaujintų profesines žinias, įsisavintų naujoves, perimtų gerą praktiką iš kitų centrinių bankų ir rinkos. Tarnautojai gali mokytis ir Lietuvoje, ir užsienyje. Tai organizuoja mūsų skyrius bendradarbiaudamas su kitais organizacijos padaliniais.
Lietuvos bankas, kaip organizacija, išsiskiria tuo, jog čia susitelkę ir dirba nemažai ypatingą bei unikalią kompetenciją turinčių žmonių. Savo žinias jie perteikia per paskaitas studentams aukštosiose mokyklose, taip pat banke praktikantams. Juos mielai priimame.
- nepriklausomai tikrina ir vertina Lietuvos banko veiklos, rizikos valdymo ir kontrolės procesų veiksmingumą ir efektyvumą;
- teikia konsultacijas LB valdybai ir struktūriniams padaliniams;
- atlieka audito rekomendacijų įgyvendinimo stebėseną;
- dalyvauja ECBS / Eurosistemos mastu atliekamuose audituose.
Vidaus audito skyriaus vadovė Jordana Gomarienė
Mes įgyvendiname Lietuvos banko vidaus audito politiką ir savo darbu padedame mūsų organizacijai siekti tikslų, dirbti efektyviau ir veiksmingiau. Vidaus auditas yra vienas iš valdymo įrankių, vertinantis rizikos valdymo ir kontrolės tinkamumą bei pakankamumą ir skatinantis jų tobulinimą.
Vidaus audito veikla atliekama vadovaujantis visuotinai pripažintais Vidaus auditorių instituto (JAV) Tarptautiniais vidaus audito standartais ir grindžiama objektyvumo, nepriklausomumo, profesionalumo, konfidencialumo ir sąžiningumo principais.
Mums suteikti įgaliojimai nepriklausomai analizuoti ir vertinti veiklos, rizikos valdymo ir kontrolės procesus. Vidaus auditas yra nepriklausomas nuo vertinamos veiklos ir nepakeičia visų lygių vadovų vykdomos kontrolės ir rizikos valdymo.
Auditorių akiratyje visada yra įstaigos struktūros optimalumo, atsakomybių ir funkcijų paskirstymo, lėšų ir turto naudojimo efektyvumo klausimai, visuomenei teikiamų paslaugų kokybė ir požiūris į Lietuvos banko klientus. Mums rūpi ir informacinių sistemų saugumas bei jų naudojimo veiksmingumas, taip pat – kaip organizacijoje laikomasi etikos normų ir institucinių vertybių.
Auditai atliekami vadovaujantis mūsų skyriaus metiniu veiklos planu, kurį tvirtina Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Į planą įtraukiame ir Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) Vidaus auditorių komiteto (46.4 KB ) planuojamus auditus, kurie atliekami ECBS mastu. Mūsų skyriaus atstovai dalyvauja ECBS vidaus auditorių apsikeitimo programose: vykstame į kitus centrinius bankus arba jų auditorius priimame savo įstaigoje.
Apie atliktų auditų rezultatus, nustatytą svarbią riziką, audito rekomendacijų vykdymą ir Lietuvos banko vidaus audito politikos įgyvendinimą informuojame savo tiesioginį vadovą – Lietuvos banko valdybos pirmininką ir Valdybą.
Be auditų, LB valdybos ir padalinių užsakymu teikiame konsultacijas – vertiname diegiamus projektus, vykdomos veiklos atitiktį teisės aktams, procesų efektyvumą ir galimas rizikas.
Bendradarbiaudami su kitų Lietuvos organizacijų ir centrinių bankų vidaus auditoriais, dalijamės gerąja vidaus audito praktika.
Siekiame, kad mus vertintų kaip savo profesijos ekspertus, prisidedančius prie teigiamų pokyčių, lemiančių ne tik organizacijos, bet ir visuomenės gerovę.
- rengia Lietuvos banko viešųjų pirkimų metinį planą;
- vykdo viešųjų pirkimų procedūras;
- rengia vidaus teisės aktų, reglamentuojančių viešuosius pirkimus, projektus;
- konsultuoja Lietuvos banko struktūrinius padalinius viešųjų pirkimų klausimais.
Viešųjų pirkimų skyriaus vadovas Giedrius Ruseckas
Skyriaus misija – organizuoti ir įgyvendinti Lietuvos banko viešųjų pirkimų procesą taip, kad Lietuvos banko funkcijoms ir veiklai valdyti reikalingos kokybiškos prekės, paslaugos ir darbai būtų įsigyjami laiku ir skaidriai, o tam numatytos lėšos būtų naudojamos racionaliai.
Sekame Viešųjų pirkimų įstatymo ir Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo nuostatų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių viešųjų pirkimų procesą, pokyčius, analizuojame šių teisės aktų reikalavimus ir inicijuojame reikalingus vidinių teisės aktų pakeitimus.
Savo veikloje siekiame būti efektyvūs ir skaidrūs, todėl analizuojame įvykdytų pirkimų rezultatus ir ieškome galimybių tobulėti tiek organizuodami viešųjų pirkimų vykdymo procesą, tiek vykdydami konkrečius pirkimus.
Skyriaus komanda – profesionalūs viešųjų pirkimų specialistai, savo patirtį sukaupę atlikdami labai įvairius pirkimus, pasiryžę skaidriai nupirkti kokybiškų prekių, paslaugų ar darbų, ir savo konsultacijomis padėti kitų padalinių kolegoms, inicijuojantiems pirkimus.
Viešųjų pirkimų skyrius atstovauja Lietuvos bankui Eurosistemos viešųjų pirkimų koordinavimo tarnyboje (angl. Eurosystem Procurement Coordination Office), kurios narys Lietuvos bankas yra, o dalį pirkimų atlieka bendradarbiaudamas su kitais Eurosistemos centriniais bankais.