Lietuvos bankas
Simonas Krėpšta

Simonas Krėpšta

Lietuvos banko valdybos narys

Profesinę karjerą Simonas Krėpšta pradėjo 2006 m. viename iš komercinių bankų, o nuo 2008 m. iki 2019 m. dirbo Lietuvos banke – pradėjęs tarnybą Finansinio stabilumo skyriaus ekonomistu, vėliau užėmė aukštesnes pareigas, tapdamas Finansinio stabilumo departamento Makroprudencinės politikos skyriaus viršininku, Finansinio stabilumo departamento direktoriumi. Pastaruosius porą metų  vadovavo Prezidentūros Ekonomikos ir socialinės politikos grupei, kuri koordinuoja ekonomikos, finansų, inovacijų, sveikatos, socialinės politikos sričių klausimus.

Simonas Krėpšta yra įgijęs vadovų verslo ir administravimo magistro laipsnį Baltijos vadovų institute (BMI), anksčiau – ekonomikos bakalauro ir magistro (finansai ir bankininkystė) laipsnius Vytauto Didžiojo universitete. Jis taip pat yra studijavęs Krokuvos ekonomikos universitete pagal Lietuvos ir Lenkijos dvišalio bendradarbiavimo sutartį. Kelerius metus jis buvo ISM Verslo ir vadybos universiteto Finansinio tarpininkavimo (magistro lygis) ir Tarptautinių finansų (bakalauro lygis) kursų dėstytoju. Yra stažavęsis Anglijos centiniame banke, gilinęs finansų žinias kitose stažuotėse, kursuose.

Būdamas Lietuvos banko valdybos nariu, jis kuruoja priežiūros sritį, kurios uždavinius įgyvendina Finansų rinkos priežiūros tarnyba.

Išsilavinimas:

2020 m. – vadovų verslo ir administravimo magistras, Baltic Management Institute

2008 m. – ekonomikos magistro (finansai ir bankininkystė) kvalifikacinis laipsnis, Vytauto Didžiojo universitetas

2006 m. – ekonomikos bakalauro kvalifikacinis laipsnis, Vytauto Didžiojo universitetas

Profesinė ir akademinė veikla:

Nuo 2021 m. rugpjūčio 2 d. – Lietuvos banko valdybos narys

2019–2021 m. – Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas, Ekonomikos ir socialinės politikos grupės vadovas

2014–2019 m. – Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktorius

2012–2014 m. – Lietuvos banko Makroprudencinės politikos skyriaus vadovas

2010–2013 m. – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Finansinio tarpininkavimo (magistro lygis) ir Tarptautinių finansų (bakalauro lygis) kursų dėstytojas

2008–2012 m. – Lietuvos banko Finansinio stabilumo skyriaus ekonomistas

2006–2007 m. – Swedbank, AB verslo klientų vadybininko asistentas

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-15