Lietuvos bankas
Kovo 20
Kovo 21
Kovo 22
Kovo 23
Kovo 24
Kovo 25
Kovo 26

2023 m. kovo 20–26 d. vyks Pasaulinė pinigų savaitė (angl. Global Money Week), kurios tema „Planuokite pinigus – kurkite ateitį“.

Pasaulinė pinigų savaitė | Global Money Week

Šiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama tvarumui – siekiama skleisti žinią apie finansinių įpročių svarbą ir jų poveikį ne tik savo asmeniniams finansams, bet ir aplinkai bei visuomenei ateityje. Organizuojant šiai Pasaulinei pinigų savaitei (toliau – Savaitė) skirtas veiklas ir renginius, galima naudoti ir nuolatinį Pasaulinės pinigų savaitės šūkį „Mokytis. Taupyti. Uždirbti“.

Lietuvos bankas yra Savaitės veiklas Lietuvoje koordinuojanti institucija.

Kam? Savaitė skiriama įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui. Kviečiame įsitraukti visus norinčiuosius – mokyklas, progimnazijas, gimnazijas, kolegijas, universitetus ir finansų rinkos dalyvius, kurie skiria dėmesį būtent vaikų ir jaunimo finansiniam raštingumui didinti.

Koks tikslas? Suburti įvairaus amžiaus vaikus ir jaunus žmones kalbėti apie finansus, skatinti finansinio raštingumo idėją ir siekti, kad vaikai mokėtų tvarkyti savo pinigus ir išmintingai su jais elgtųsi, gebėtų priimti finansinius sprendimus atsižvelgdami į aplinką ir visuomenę.

„Svarbiausia, kad Pasaulinės pinigų savaitės metu su visos Lietuvos vaikais ir jaunimu savo patirtimi bei žiniomis apie finansus, taupymą, racionalų jų panaudojimą ir tvarumą kalbėtume gausiai ir aktyviai, taip augintume finansiškai raštingus Lietuvos žmones“, – sako Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė Viktorija Dičpinigaitienė.

Ką daryti norint dalyvauti Pasaulinėje pinigų savaitėje?

Atsižvelgę į Savaitės temą visi dalyviai gali organizuoti įvairias veiklas ir renginius, susijusius su finansais, taupymu, tvarumu, mokėjimu priimti teisingus finansinius sprendimus. Pateikiame informaciją:

 


Pasaulinės pinigų savaitės renginių Lietuvos banke programa, registracija

Kovo 20 d.

9:30

Laisvės debatai „Ar viską galime nusipirkti, turėdami pakankamai pinigų?“ * (organizuoja VšĮ „Lietuvos laisvosios rinkos institutas“ ir Lietuvos bankas)

14:30

Ekskursija Pinigų muziejuje debatų dalyviams

Kovo 21 d.

16:00

Paskaita „Pinigų istorija: nuo kriauklelių iki kortelių“. Lektorius Tomas Grėlis (vyks Pinigų muziejuje, Totorių g. 2/8, Vilnius)

Registracija: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/renginiai/pasauline-pinigu-savaite-2023-paskaita-pinigu-istorija-nuo-kriaukleliu-iki-korteliu

Kovo 22 d.

16:00

Paskaita „Įdomiausios pinigų istorijos: kaip tinkamai saugoti ir apsisaugoti“. Lektorė Ugnė Vilūnaitė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamentas (vyks Pinigų muziejuje, Totorių g. 2/8, Vilnius)

Registracija: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/renginiai/pasauline-pinigu-savaite-2023-paskaita-idomiausios-pinigu-istorijos-kaip-tinkamai-saugoti-ir-apsisaugoti

Kovo 23 d.

Vilniuje

9:30

Diskusija „Ar mums reikalingos 1–2 euro ct monetos?“ * (vyks viešbutyje „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, Gedimino pr. 44B, Vilnius)

Registracija: https://www.lb.lt/lt/renginiai/diskusija-ar-mums-reikalingos-1-euro-cento-ir-2-euro-centu-monetos

16:00

Paskaita „Kodėl Lietuvos bankui rūpi klimato kaita?“. Lektorius Tomas Garbaravičius, Lietuvos banko Klimato kaitos centras (vyks Pinigų muziejuje, Totorių g. 2/8, Vilnius)

Registracija: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/renginiai/pasauline-pinigu-savaite-2023-paskaita-kodel-lietuvos-bankui-rupi-klimato-kaita

Kaune

11:00

Diskusija su Vytauto Didžiojo universiteto studentais „Kriptoturtas: leisti negalima uždrausti“.* Diskusiją ves Audrius Šilgalis, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkos priežiūros departamentas, ir Rosvaldas Krušna, Lietuvos banko valdybos nario patarėjas (vyks Lietuvos banko rūmuose Kaune, Maironio g. 25)

12:30

Ekskursija po Lietuvos banko rūmus Kaune diskusijos dalyviams (Maironio g. 25)

16:00

Ekskursija po Lietuvos banko rūmus Kaune pavieniams lankytojams (Maironio g. 25)

Registracija: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/registracija/pavieniams-kaune

* Renginyje bus filmuojama ir fotografuojama.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-22