Lietuvos bankas

2018 m. sausio 13 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2015/2366 dėl mokėjimo paslaugų vidaus rinkoje (toliau – PSD2). PSD2 nuostatas Lietuvos Respublikoje įgyvendinantys teisės aktų projektai yra pateikti Lietuvos Respublikos Seimui ir planuojama, kad bus svarstomi Seimo 2018 m. pavasario sesijoje. Atsižvelgiant į tai, iki PSD2 įgyvendinančių teisės aktų įsigaliojimo, teisinis mokėjimo inicijavimo ir sąskaitos informacijos paslaugų teikimo reglamentavimas Lietuvos Respublikoje nesikeičia.

2016 m. vasario 23 d. Lietuvos bankas paskelbė mokėjimo inicijavimo paslaugos teikimo gerosios praktikos principus, kurių paskirtis – paskatinti mokėjimo inicijavimo paslaugos teikėjus savanoriškai įsipareigoti laikytis aukštų veiklos ir saugumo standartų.  Laikytis šių principų įsipareigojo trys Lietuvos Respublikoje registruotos elektroninių pinigų įstaigos, kurių sąrašas pateikiamas žemiau.

Lietuvos bankas pažymi, kad mokėjimo inicijavimo paslaugos teikėjai, įsipareigoję laikytis mokėjimo inicijavimo paslaugos teikimo gerosios praktikos principų, nėra atskirai ir specialiai licencijuoti ar prižiūrimi Lietuvos banko. Mokėjimo inicijavimo paslaugos teikėjų licencijavimą ir priežiūrą Lietuvos bankas atliks tik Lietuvos Respublikoje įgyvendinus PSD2. Paslaugos teikėjai, visų pirma, yra patys atsakingi už tai, kad mokėjimo inicijavimo paslauga atitiktų Lietuvos Respublikos teisės normas ir būtų teikiama patikimai bei saugiai.

Lietuvos bankas skelbia sąrašą tų mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjų, kurie Lietuvos bankui įsipareigojo laikytis gerosios praktikos principų savo iniciatyva ir laisva valia. Mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjų sąrašą Lietuvos bankas skelbia vadovaudamasis subjektų, teikiančių mokėjimo inicijavimo paslaugą, vienašališkai ir savanoriškai pateiktais pranešimais. Atsakomybė už tai, ar pranešimuose nurodyta informacija atitinka tikrovę, tenka pranešimų teikėjams. Lietuvos bankas mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjų pateiktą gerosios praktikos principų laikymąsi pagrindžiančią informaciją vertino tik tiek, kiek būtina preliminariai įvertinti tikimybę, kad mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjai laikosi gerosios praktikos principų.

Subjekto įtraukimas į sąrašą rodo jo pastangas siekti aukštesnių veiklos ir saugumo standartų, tačiau negarantuoja visiško saugumo. Mokėjimo inicijavimo paslaugų naudotojai turi išlikti budrūs ir imtis visų būtinų atsargumo priemonių, ypač kai atskleidžia internetinės bankininkystės prisijungimo kodus tarpininkams.

Lietuvos bankas nėra atsakingas už jokius reikalavimus ar praradimus, atsirandančius dėl tiesioginio ar netiesioginio sąraše pateikiamos informacijos naudojimo. Sąraše pateikiama informacija neturėtų būti laikoma Lietuvos banko rekomendacija arba siūlymu rinktis vieną ar kitą paslaugos teikėją.

 

Mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjų, įsipareigojusių laikytis gerosios praktikos principų, sąrašas

Įstaigos pavadinimas Kodas Adresas
UAB Mistertango 303262295 Perkūnkiemio g. 2, LT-12126 Vilnius 
UAB „NEO Finance“ 303225546 Verkių g. 25C-1, LT-08223 Vilnius
Paysera LT, UAB 300060819 Mėnulio g. 7, LT-04326 Vilnius
Paskutinė atnaujinimo data: 2018-02-13