Vaikų finansinio švietimo savaitės kovo 10–17 d. renginiai

Kovo 10–17 d. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, bus minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. Ji bus gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, viktorinų ir ekskursijų.

Toliau pateikiama Vaikų finansinio švietimo savaitės programa.

Lietuvos bankas

Kovo 12 d. 11 val. Lietuvos banko valdybos salėje vyks moksleivių, nugalėjusių Lietuvos banko skelbtame konkurse „Vaikų finansinio švietimo savaitės simbolis“, apdovanojimai.

Vilniuje įsikūrusiame Lietuvos banko Pinigų muziejuje vyks šios edukacinės programos:

- 5–9 m. vaikams skirta edukacinė programa (ekskursija, pamokėlė ir žaidimai) „Pažink ir išmok skaičiuoti eurus“;

- vyresniems vaikams skirta edukacinė programa „Pažink eurus“ (ekskursija, pamoka).

Registruotis galima čia.

Ekskursijos ir pamokos, per kurias bus galima susipažinti su euru, bus vedamos ir Lietuvos banko rūmuose Kaune. Registracija Kaune tel. (8 37) 490 603.

Lietuvos banko specialistai gali atvykti ir paskaityti paskaitą apie eurą Jūsų mokykloje, susisiekite čia.  

Vertybinių popierių birža NASDAQ OMX Vilnius

Kovo 10 ir 12 d.

10.00–11.30 val. – atvirų durų diena vertybinių popierių biržoje NASDAQ OMX Vilnius:

– vertybinių popierių biržos specialistai papasakos, kas yra birža ir depozitoriumas, paaiškins prekybos vertybiniais popieriais ypatumus;

– klausimai ir atsakymai, birža klausia ir už teisingą atsakymą skiria prizą;

– reali prekyba akcijomis – galimybė pamatyti tai ekrane;

– prekybos sesijos uždarymas skambinant varpu.

Būtina išankstinė registracija el. paštu vil...@nasdaqomx.com arba tel. +370 5 272 29 81.

Klubas „Pinigų srautas“

Kovo 13 d.

15.00 val. vyks seminaras apie investicijas ateities lyderiams. Čia moksleiviai ne tik gaus naudingos informacijos apie finansų sistemą, investicinius produktus, jų savybes bei pagrindinius investavimo principus, bet ir galės sudalyvauti viktorinoje ir laimėti naudingų prizų (vieta: Žirmūnų g. 151, Vilnius, Lietuvos banko patalpos).

Būtina išankstinė registracija čia.

SEB bankas

SEB bankas kviečia vyresniųjų klasių moksleivius į finansinio raštingumo pamokas įvairiuose šalies miestuose. Visą savaitę – nuo kovo 10 iki 17 d. – SEB banko darbuotojai lankysis šalies mokyklose ir su 9–12 klasių moksleiviais diskutuos, kaip racionaliai tvarkyti savo pinigus, pasakos apie finansų institucijų veiklą, supažindins su asmeninių finansų valdymo pagrindais.

Registruotis į pamokas galima čia.

Registracija į finansinio raštingumo pamokas vyks iki š. m. kovo 6 d. 16 val.

Vaikų finansinio švietimo savaitei SEB bankas specialiai sukūrė finansinio raštingumo testą, jį nuo šių metų kovo 10 d. rasite SEB banko paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ www.facebook.com/seblietuvoje. Tai trijų pakopų finansinio raštingumo testas, skirtas įvairaus amžiaus grupių moksleiviams.

„Swedbank“

„Swedbank“ darbuotojai savanoriai visoje Lietuvoje ves paskaitas ir organizuos diskusijas mokiniams apie asmeninių finansų valdymą, pasiruošimą savarankiško gyvenimo pradžiai.

Kovo 10–15 d. „Swedbank“ Asmeninių finansų institutas ir darbuotojai savanoriai įvairiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šakiuose, Vilkaviškyje, Palangoje) ves paskaitas apie asmeninius finansus, jų valdymą, biudžeto planavimą, pasiruošimą savarankiško gyvenimo pradžiai. Taip pat bus vedamos ekskursijos „Swedbank“ administraciniame pastate Vilniuje.

Siūlomų paskaitų temos:

-          Asmeniniai finansai: ir verslininkams, ir menininkams. Finansinius klausimus tenka spręsti visų profesijų, visokio amžiaus, išsilavinimo ir socialinio sluoksnio žmonėms. Keliamas klausimas, kas svarbiau – pajamos ar išlaidos. Analizuojama, nuo ko priklauso žmogaus pajamos, kodėl ne mažiau svarbu yra išlaidų valdymas.

-          Savarankiško gyvenimo pradžia – ne tik laisvė, bet ir atsakomybė. Vyresniųjų klasių moksleiviams, besiruošiantiems studijų etapui. Tema – būsimi sprendimai ir iššūkiai, atotrūkis nuo tėvų, kuris reiškia ne tik laisvę, bet ir naujos atsakomybės prisiėmimą.

-          Jaunimo finansinė kasdienybė. Skirta vyresniųjų klasių moksleiviams, pirmakursiams. Tema pasirinkta remiantis Asmeninių finansų instituto atlikta 10 000 Lietuvos studentų apklausa apie jų finansinę padėtį. Joje aptariamos studentų pajamos, išlaidos, lūkesčiai, susiję su būsimu atlyginimu, ir pan.

-          Žaidimas „Ką žinote apie pinigus“. Interaktyvus užsiėmimas su pradinukais. Moksleiviai kviečiami išsitraukti korteles su klausimais apie pinigus (pavyzdžiui, „Seneliai nedirba, tai iš kur jie gauna pinigų?“) ir pamėginti į juos atsakyti. Užsiėmimo vedėjas prireikus padeda ir papildo atsakymą. Už drąsą mažyliai gauna prizą.

Būtina išankstinė registracija čia iki kovo 10 d. (paieškos laukelyje įrašykite projektas „Vaikų finansinio švietimo savaitė“, suraskite „Swedbank“ ekspertą ir susitarkite dėl tinkamo susitikimo laiko su mokiniais).

DNB bankas

Moksleiviai ir mokytojai turi galimybę pasikviesti DNB banko profesionalų komandą į savo klasę ir sudalyvauti LIFTO pamokoje. Moksleiviai galės gyvai išgirsti, kaip šiuolaikiškai valdyti asmeninius finansus ir kaip svarbu valdyti juos atsakingai. LIFTO pamokoje DNB banko komanda diskutuos su moksleiviais ir apie verslumą, kuris šiuolaikiniame pasaulyje svarbus siekiant savo tikslų.

Būtina išankstinė registracija čia.

„Danske Bank“

Kovo 10–14 d. vyks jau penktus metus „Danske Bank“ vykdomas švietėjiškų renginių ciklas „Pažink banką“. Projektas skirtas visiems mokyklinio amžiaus vaikams ir yra organizuojamas dviem amžiaus grupėms – 1–8 ir 9–12 klasių moksleiviams. „Pažink banką“ programą sudaro:

-interaktyvi paskaita apie bankų atsiradimą, jų veiklą ir funkcijas (1–8 klasės);

-paskaita „5 finansinio raštingumo pamokos“ (9–12 klasės);

-protų kovos.

Preliminari vieno renginio trukmė – 2 val. Rekomenduojamas grupės dydis – 15–20 moksleivių bei mokytojas (-ai). Į renginius kviečiami registruotis Vilniaus regiono moksleiviai ir mokytojai.

Būtina išankstinė registracija čia.

Kreditų biuras „Creditinfo“

„Creditinfo“ atstovai papasakos mokiniams, kas yra kredito istorija ir kodėl ji yra svarbi, taip pat pakalbės apie tai, kaip neatsakingas elgesys vykdant finansinius įsipareigojimus ir po kelerių metų gali apsunkinti galimybes gauti studijų paskolą, sudaryti interneto, ryšio teikimo, kredito ir kitas sutartis. 

Būtina išankstinė registracija čia.

Gyvybės draudimo įmonė „BONUM PUBLICUM“

Bendrovės specialistai gali atvykti į mokyklą ir vesti pamoką tema „Gyvybės draudimo esmė ir nauda“. Pamoka skirta mokiniams nuo 14 m.

Būtina išankstinė registracija čia.

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas

Fakultetas pristatys projektą, vykdomą kartu su Lietuvos banku, t. y. tris finansinio švietimo pamokėles apie asmeninių finansų valdymą, taupymą ir atsakingą skolinimąsi, jos bus iliustruotos animaciniais filmukais. 

Būtina išankstinė registracija čia.

Socialinių mokslų kolegija

Kolegija kviečia 9–12 klasių moksleivius dalyvauti finansinio raštingumo ugdymo projekte ir laimėti EURO klasės vardą.

Būtina išankstinė registracija čia.

Valstybinio socialinio draudimo fondas („Sodra“)

Vaikų finansinio švietimo savaitės metu „Sodra“ surengs pamokas 10–12 klasių moksleiviams tema „Vien meile sotus nebūsi“. Pamokų metu „Sodros“ specialistai papasakos, kaip veikia valstybinio socialinio draudimo sistema, kodėl naudinga būti jos dalyviu, kokių pasekmių turi atlyginimas vokelyje ir kuo čia dėta meilė. Lektoriai bus „Sodros“ skyrių darbuotojai.

Būtina išankstinė registracija:

Vilniuje

Klaipėdoje

Alytuje, Druskininkuose, Lazdijuose, Prienuose, Varėnoje

Aviva Lietuva

„Aviva Lietuva“  prisijungia prie Lietuvos banko iniciatyvos ir šių metų kovo 12 - 19 d. kviečia 7-12 klasių moksleivius atvykti į paskaitą, kurios metu „Aviva Lietuva“ finansų konsultantai atsakys į svarbius klausimus:

  • Kaip valdyti savo asmeninius finansus?
  • Kada reikėtų pradėti rūpintis savo ateitimi?
  • Ką turėtumėte jau dabar žinoti apie pensiją?
  • Kodėl reikalingas gyvybės draudimas ir kaip jis padeda žmonėms?
  • Finansų konsultantas – kuo ypatinga ši profesija?

Moksleiviai laukiami Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio skyriuose. Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos čia.

Visus renginius, siūlomus pagal projektą „Kam to reikia?!“, galima rasti čia.

Atnaujinta 2014-03-03