Lietuvos bankas

Finansų ir ekonomikos žinios padeda kiekvienam iš mūsų priimti svarbius asmeninių finansų valdymo sprendimus: imant būsto paskolą, apdraudžiant savo gyvybę ar turtą, taupant pensijai ir kitais atvejais. Todėl kiekvienam žmogui nepriklausomai nuo jo amžiaus, gyvenamosios vietos ar vykdomos veiklos, svarbu išmanyti ekonomiką ir finansus.

Mes siekiame gerinti bendrą visuomenės supratimą apie vykstančius ekonominius procesus ir padėti gyventojams ugdyti įgūdžius, susijusius su tinkamu rizikos įvertinimu, finansinių paslaugų ir produktų pasirinkimu. Be to, ekonomikos ir finansų supratimas prisideda prie visos finansų sistemos stabilumo, racionalesnių vartotojų lūkesčių ir elgesio.

Mūsų veikla ekonominio ir finansinio švietimo srityje:

  • rengiame informacinius-mokomuosius seminarus ir paskaitas tiek ekonominio, tiek finansinio raštingumo klausimais ir t. t.;
  • rengiame ir platiname šviečiamojo pobūdžio leidinius įvairioms tikslinėms grupėms;
  • leidžiame knygas;
  • bendradarbiaujame rengiant mokomuosius vadovėlius;
  • aktyviai dalyvaujame viešose diskusijose gyventojams aktualiais klausimais.

Jums gali būti naudinga Lietuvos banko skelbiama informacija ir vykdomi projektai.

Jei norite efektyviai tvarkyti savo asmeninius finansus ir ieškote objektyvios bei nešališkos informacijos ir patarimų – apsilankykite Lietuvos banko ekonominio ir finansinio švietimo svetainėje www.pinigubite.lt

Jei domitės dabartine šalies ekonomikos būkle ir prognozėmis, sužinokite daugiau: ekonominiai ir finansų rinkos rodikliai, ekonomistų komentarai.

Jei domitės pinigų ir bankininkystės istorija ar norite vaikus sudominti įdomiu pinigų pasauliu – atvykite į Lietuvos banko Pinigų muziejų Vilniuje; čia ne tik daug sužinosite, bet ir puikiai praleisite laiką bei pasitikrinsite savo žinias.

Jei esate ekonomikos studentas ar mokslininkas, susipažinkite su Lietuvos banko Tyrimų centro veikla, kviestinių tyrėjų programa, leidžiamu moksliniu leidiniu „Pinigų studijos“ ir Vlado Jurgučio premija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-05-24