Lietuvos bankas

Lietuvos banko valdyba išdavė UAB „Simplex Payment Services“ mokėjimo įstaigos licenciją, suteikiančią teisę visoje Europos Sąjungoje teikti Mokėjimų įstatyme numatytas mokėjimo paslaugas.

  • Pritarima skandidaturai.jpg
     
11

Modernias finansų technologijas, žinomas kaip Fintech, naudosianti bendrovė kurs mokėjimų platformą (Simplex platform), kurioje būtų vykdomi atsiskaitymai už internete įsigyjamas prekes ir paslaugas. Numatytą įdiegti technologinį sprendimą, kuris didintų mokėjimo operacijų saugumą ir suteiktų galimybę prekybininkams patirti mažiau nuostolių dėl nusikalstamų veikų priimant internete atsiskaitymus mokėjimo priemonėmis.

Naujoji mokėjimo įstaiga informavo ketinanti bendradarbiauti su internetoprekybininkais tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europos Sąjungoje. Ji priklauso patronuojančiajai Izraelio bendrovei Simplex Payment Services.

Bendrovei išduotoje licencijoje numatytos tokios mokėjimo paslaugos: viena, tai mokėjimo operacijos, įskaitant lėšų, esančių mokėjimo sąskaitoje, atidarytoje mokėjimo paslaugų vartotojo mokėjimo paslaugų teikėjo arba kito mokėjimo paslaugų teikėjo įstaigoje, pervedimą: tiesioginio debeto operacijos, įskaitant vienkartines tiesioginio debeto operacijas, mokėjimo operacijos naudojantis mokėjimo kortele arba panašia priemone ir kredito pervedimai, įskaitant periodinius pervedimus. Antra, mokėjimo priemonių išdavimas ir priėmimas; trečia, pinigų perlaidos.

Palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas finansinių paslaugų teikimo veiklai, taip pat inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia, kad Lietuva taptų finansų technologijų centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-05-08