Lietuvos bankas
2015-01-06
  • Tiesiogines investicijos.jpg
     
11

(bendras Lietuvos banko ir Lietuvos statistikos departamento pranešimas)
2014 m. trečiąjį ketvirtį tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje ir Lietuvos tiesioginių investicijų užsienyje srautas didėjo, tačiau sukauptosios tiesioginės investicijos Lietuvoje sumažėjo ir 2014 m. rugsėjo 30 d. sudarė 11,8 mlrd. eurų, skelbia Lietuvos bankas ir Lietuvos statistikos departamentas.

Atkreipiame dėmesį, kad šiame pranešime apžvelgiamos tiesioginės investicijos, suskaičiuotos kryptiniu principu, t. y. įvertinus priešpriešines investicijas. Dėl to duomenys skiriasi nuo tiesioginių investicijų informacijos, pateiktos mokėjimų ir tarptautinių investicijų balansuose, juose šios investicijos apskaičiuotos turto ir įsipareigojimų principu, atsižvelgus į atnaujintą mokėjimų balanso vadovą.

Išsamiau apie 2014 m. trečiojo ketvirčio tiesioginių investicijų statistiką skaitykite pranešime spaudai (335.3 KB ).

Išsamūs tiesioginių investicijų duomenys, paskirstyti pagal šalis ir pagal ekonominės veiklos rūšis, pateikiami Lietuvos banko interneto svetainės skyrelyje „Statistika“. Informacija apie tiesiogines investicijas pateikta ir Lietuvos statistikos departamento Oficialiosios statistikos portale.