Lietuvos bankas
2014-03-10

Kovo 10–17 d. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. Ji gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, viktorinų ir ekskursijų.

Kovo 10–17 d. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. Ji gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, viktorinų ir ekskursijų.

Šiais metais Lietuvos banko organizuojamuose renginiuose svarbiausia bus euro tema: Pinigų muziejus Vilniuje kovo 12 d. pristato edukacinę programą vaikams „Pažink eurą“, kurios metu bus galima susipažinti su euro istorija, pažinti ir skaičiuoti eurus, pamatyti gerai pažįstamą Vytį ant lietuviškų eurų monetų pavyzdžių. Vaikai ne tik įgis daug žinių, bet ir praktiškai jas pritaikys, atlikdami edukacinio pobūdžio žaidimus, testus ir kt.  Ekskursijos euro tema vyks ir istoriniuose Lietuvos banko rūmuose Kaune.

Vertybinių popierių birža NASDAQ OMX Vilnius sostinėje atveria duris vaikams kovo 10 ir 12 d. Čia moksleiviai galės ekrane stebėti prekybą akcijomis realiu laiku, o vienam iš jų bus suteikta garbė uždaryti prekybos sesiją skambinant varpu. Investavimu vaikus skatins domėtis ir investuotojų klubas „Pinigų srautas“.

Į mokyklas visoje Lietuvoje išvyksta gausus būrys specialistų iš trijų didžiausių Lietuvos bankų: SEB, „Swedbank“ ir DNB. Bankų atstovai patars, kaip tvarkyti asmeninius finansus, ruoštis savarankiško gyvenimo pradžiai, skatins verslumą. SEB bankas taip pat specialiai sukūrė finansinio raštingumo testą „Koks esi piniginčius?“, jį nuo kovo 10 d. galima rasti banko paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. „Danske Bank“ penktus metus iš eilės kviečia į projektą „Pažink banką“. Jo metu moksleiviai klausysis interaktyvių paskaitų ir dalyvaus protų mūšiuose.

Kreditų biuro „Creditinfo“ atstovai papasakos vaikams, kas yra ir kuo svarbi kredito istorija, o gyvybės draudimo įmonė „BONUM PUBLICUM“ – apie gyvybės draudimą. Šviečiamuosius projektus, skirtus Vaikų finansinio švietimo savaitei, vykdo ir Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas bei Socialinių mokslų kolegija, kviečianti laimėti EURO klasės vardą.

Šiais metais prie iniciatyvos prisijungusios „Sodros“ atstovai 10–12 klasių moksleiviams skaitys paskaitas intriguojančia tema „Vien meile sotus nebūsi“.

Prie Vaikų finansinio švietimo savaitės taip pat prisijungia projektas „Kam to reikia?!“, vienijantis įvairių sričių profesionalus ir mokytojus, kurie padeda jauniems žmonėms atrasti savo karjeros kelią.

Išsamią renginių programą ir informaciją apie registraciją į renginius galima rasti čia.

Pernai Lietuvos banko iniciatyva pirmąkart paminėta Vaikų finansinio švietimo savaitė sulaukė didžiulio vaikų, tėvų ir mokytojų susidomėjimo, šios dienos renginiuose dalyvavo keli tūkstančiai šalies moksleivių.

Vaikų finansinio švietimo savaitės dalyviai ir partneriai: Lietuvos bankas, Švietimo ir mokslo ministerija, vertybinių popierių birža NASDAQ OMX Vilnius, projektas „Kam to reikia?!“ (projekto iniciatoriai: „Swedbank“ ir „Omnitel“), „Danske Bank“, SEB bankas, „Swedbank“, DNB bankas, UAB „Bonum Publicum“, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kreditų biuras „Creditinfo“, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, Lietuvos finansų rinkų institutas, Socialinių mokslų kolegija, Valstybinio socialinio draudimo fondas („Sodra“), klubas „Pinigų srautas“.

Vaikų finansinio švietimo savaitės Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. 2011 m. įkurta organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių.