Lietuvos bankas
2016-02-10
  • Fotolia_115244370_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

Lietuvos draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas 2015 m. augo 7,4 % ir siekė 645,1 mln. Eur. Tai atitiko Lietuvos banko prognozę, o šiemet draudimo rinkos plėtra turėtų sudaryti 6–7 %.

„Draudimo rinkos augimą šiuo metu labiau skatina atsigaunantis privatusis sektorius. Pernai sparčiai augusi ne gyvybės draudimo šaka šiemet kiek nuosaikiau plėsis dėl su transportu susijusių draudimo rūšių pasirašytų įmokų lėtesnio augimo, o gyvybės draudimo sektorius turėtų augti panašiu tempu“, – sako Mindaugas Šalčius, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Riziką ribojančios priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojas.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad augantis šalies ūkis teigiamai veiks draudimo rinkos plėtrą, ir ji šiemet, kaip prognozuojama, sudarys 6–7 %. Gyvybės draudimo rinkos apimtis turėtų padidėti 9–10 %, o ne gyvybės draudimo – 4–5 %.

Lietuvoje registruotos draudimo įmonės ir kitų ES valstybių Lietuvoje įsteigti draudimo įmonių filialai 2015 m. pasirašė 645,1 mln. Eur draudimo įmokų, t. y. 7,4 % daugiau nei ankstesniu laikotarpiu.

Gyvybės draudimo pasirašytų įmokų suma padidėjo 9,7 % ir siekė 236 mln. Eur. Didžiausios gyvybės draudimo grupės – investicinio gyvybės draudimo – pasirašytų įmokų suma padidėjo 12,3 % – iki 170,2 mln. Eur.

Ne gyvybės draudimo sektoriaus pasirašytų įmokų suma pernai siekė 409,1 mln. Eur ir, palyginti su 2014 m., augimas sudarė 6 %. Didžiausią įtaką ne gyvybės draudimo apimties augimui turėjo turto, kasko ir sveikatos draudimo grupės, o neigiamą įtaką apimties augimui turėjo privalomojo transporto priemonių draudimo ir laidavimo draudimo grupės.

Išsami draudimo rinkos statistika skelbiama Lietuvos banko interneto svetainėje.