Lietuvos bankas
2014-04-17
  • 4321_imp_img_1599.jpg
     
11

Lietuvos bankas ir didieji mobiliojo ryšio operatoriai sutarė dėl bendradarbiavimo informuojant Lietuvos visuomenę apie euro įvedimą šalyje. „BITĖ Lietuva“, „Omnitel“ ir „Tele2“ bendrovės...

Lietuvos bankas ir didieji mobiliojo ryšio operatoriai sutarė dėl bendradarbiavimo informuojant Lietuvos visuomenę apie euro įvedimą šalyje. „BITĖ Lietuva“, „Omnitel“ ir „Tele2“ bendrovės, suprasdamos gyventojų pasirengimo valiutos keitimui svarbą, savo klientams išsiųs dvi trumpąsias  žinutes (SMS) apie svarbiausius euro įvedimo įvykius.

„Vertiname socialiai atsakingą mobiliojo ryšio operatorių žingsnį, leisiantį keliems milijonams mobiliojo ryšio abonentų operatyviai gauti esminę, su euro įvedimu susijusią informaciją. Tiesioginis informavimas – vienas efektyviausių būdų padėti gyventojams geriau pasirengti pasitikti bendrąją Europos valiutą“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

img_1599.jpg

Bendradarbiavimo susitarimą pasirašo (iš kairės): „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas finansams Nikita Sergienko, „Omnitel“prezidentas Dan Strömberg, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, „TELE2“ komercijos direktorius Petras Kirdeika. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pirmoji trumpoji žinutė bus išsiųsta po Europos Sąjungos Tarybos sprendimo dėl euro įvedimo Lietuvoje nuo 2015 m. Numatoma, kad sprendimas gali būti priimtas liepos mėn. Šia žinute gyventojai taip pat bus informuojami apie tai, kur ieškoti informacijos iškilus papildomiems klausimams.

Gruodžio pabaigoje mobiliųjų telefonų savininkus pasieks antroji žinutė, priminsianti, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. oficialia mokėjimo priemone Lietuvoje tampa euras. Bus dar kartą priminta, kiek truks dviejų valiutų apyvartos laikotarpis, kur bus galima saugiai ir nemokamai išsikeisti litus į eurus: komercinių bankų ir pašto skyriuose, kai kuriose kredito unijose ir Lietuvos banke.

Lietuvoje yra daugiau negu 4,5 mln. aktyvių mobiliojo ryšio paslaugų abonentų, todėl tikimasi, kad trumposiomis žinutėmis paskleista informacija padės sklandžiai pasiruošti perėjimui prie naujosios valiutos daugumai Lietuvos gyventojų.

Lietuva tikisi sėkmingai įvykdyti nustatytus euro įvedimo reikalavimus, vadinamuosius Mastrichto kriterijais, ir 2015 m. sausio 1 d. įsivesti ES bendrąją valiutą.