Lietuvos bankas

Siekiame, kad jau artimiausiais metais Lietuvoje atsirastų galimybė atlikti momentinius mokėjimus. Tai reiškia, kad vartotojai mokėjimus galės vykdyti 365 dienas per metus, 24 valandas per parą, o pervedamos lėšos gavėjui bus įskaitomos per kelias sekundes. Tam pakaks turėti išmanųjį telefoną ir įsidiegti specialią programėlę.

Siekiame sudaryti patrauklias sąlygas, kad momentinių mokėjimų paslaugą galėtų teikti kuo daugiau tokios paslaugos teikėjų. Tai užtikrintų didesnę konkurenciją ir paskatintų momentinių mokėjimų populiarumą šalyje.

Momentiniai mokėjimai gali būti alternatyva gryniesiems pinigams, taip pat naudojami elektroninėje prekyboje. Kai kuriose valstybėse, pavyzdžiui, Danijoje tokie mokėjimo būdai plinta ir fizinėse prekybos vietose, konkuruodami su mokėjimo kortelėmis.

Momentiniai mokėjimai ilgainiui taps prieinami visoje Europos Sąjungoje – jau parengti bendros mokėjimų eurais erdvės SEPA momentinių mokėjimų veikimo techniniai principai. Jie bus pradėti taikyti nuo 2017 m. lapkričio mėn. Tikimasi, kad SEPA momentiniai mokėjimai Lietuvoje taps prieinami 2017 arba 2018 m.

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-04-24