NAUJIENŲ ARCHYVAS

Archyve pateikiamos naujienos, paskelbtos Lietuvos banko interneto svetainėje nuo 1999 m. sausio mėn.

į archyvą

Europos Centrinio Banko Pirmininkas Lietuvai įteikė simbolinę Euro žvaigždę

2014 m. rugsėjo 25 d.

Šiandien Lietuvos bankui įteikta Euro žvaigždė – ženklas, tradiciškai dovanojamas Europos Sąjungos bendrąją valiutą įsivedančiai valstybei. Simbolinį narystės euro zonoje ženklą įteikė mūsų šalyje viešintis Europos Centrinio Banko (ECB) Pirmininkas Marijus Dragis (Mario Draghi). 2015 m. sausio 1 d. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos, vienijančios beveik 340 milijonų gyventojų, nare.

„Prisijungimas prie euro zonos – tai reikšmingas įsipareigojimas ateičiai, kuriamai remiantis praeitimi, niekada nepamirštant ilgaamžės, pasididžiavimą keliančios mūsų valstybių istorijos“, – Euro žvaigždės įteikimo ceremonijoje Lietuvos banke sakė M. Dragis.

n23769/eurostar4.jpg

„Džiaugiuosi, kad susitinkame čia, Lietuvos banke, šiuo ypač reikšmingu ir, neslėpsiu, įtemptu metu. Skaičiuojame dienas – jų liko mažiau kaip šimtas – ir jau paskutinius darbus, skiriančius mus nuo momento, kai šalis įžengs į euro zoną. Neabejoju, kad mūsų šalis bus atsakinga ir aktyvi šios šeimos narė, savo patirtimi, atkaklumu ir gebėjimais padės kurti sėkmingą senojo žemyno ir kiekvieno iš mūsų ateitį“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

n23769/eurostar2.jpg

Savo kalboje Lietuvos banko vadovas taip pat išreiškė pagarbą litui, kuris, būdamas stabilus ir patikimas, nutiesė kelią euro link.

Iš ECB būstinės Frankfurto prie Maino (Vokietija) į Vilnių atkeliavusi Euro žvaigždė bus eksponuojama Lietuvos banko Pinigų muziejuje.

n23769/eurostar.jpg

Po Euro žvaigždės įteikimo ceremonijos Lietuvos banke ECB Pirmininkas Marijus Dragis dalyvaus šiandien Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Euras Lietuvoje: viena rinka, viena valiuta, bendra ateitis“. Ją Lietuvos bankas organizuoja kartu su partneriais – ECB, Europos Komisija ir Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

Daugiau Martyno Ambrazo (ELTA) nuotraukų:

n23769/juosta.jpg 

Renginio vaizdo akimirkas rasite Lietuvos banko YouTube kanale.

Visą renginio vaizdo įrašą galite pažiūrėti LRT mediatekoje.

 

 


 

Pasidalyk: