Dalyvaujantiems atrankoje

Apie tai, kaip vykdomos atrankos

Paskelbus konkursą, pretendentų prašymai dalyvauti konkurse registruojami iki skelbime nurodytos datos. Vėliau, nuo skelbime nurodytos paskutinės prašymų dalyvauti konkurse pateikimo dienos, dažniausiai per 5–10 darbo dienų (trukmę paprastai lemia atrankoje dalyvaujančiųjų skaičius), vykdoma pirminė pretendentų atranka: susipažįstama su gyvenimo aprašymais, motyvaciniais laiškais ir kt.

Nustatomi potencialūs pretendentai, atitinkantys visus arba daugumą pretendentams keliamų reikalavimų. Atrinkti pretendentai  kviečiami dalyvauti kitame atrankos etape – pokalbyje. Taip pat pretendentas gali būti kviečiamas atlikti testą, jo metu tikrinamos  žinios, susijusios su būsimu darbu, ir pan.

Taip nustatomi tinkamiausi pretendentai, o geriausiai pasirodęs pretendentas pripažįstamas konkurso nugalėtoju ir jam pasiūloma užimti darbo vietą. Jei pretendentas atsisako siūlomų pareigų (pasirinko kitą darbovietę, apsigalvojo, pasirodė netinkamos sąlygos ir pan.), jas siūloma užimti antroje vietoje pagal pasirodymo atrankoje rezultatus esančiam pretendentui, kuris pripažintas atitinkantis pretendentams keliamus reikalavimus.

Konfidencialumą garantuojame. Informuosime tik atrinktus kandidatus.

     
     10 patarimų dalyvaujantiems atrankoje

  1. Įdėmiai įsiskaitykite į pretendentams pateikiamus reikalavimus skelbime.
  2. Pateikite visą informaciją, kurios prašoma.
  3. Detaliau susipažinkite su sritimi, į kurią pretenduojate.
  4. Apgalvokite, ar Jūs norite dirbti būtent šioje institucijoje ir (ar) darbo vietoje, į kurią paskelbtas konkursas.
  5. Turėkite atsakymą pats sau, kodėl norite užimti būtent šias pareigas.
  6. Parenkite CV, kuri būtų skirta Jus pristatyti būtent toms pareigoms, į kurias pretenduojate.
  7. Apgalvokite ir motyvaciniame laiške išdėstykite pagrindinius argumentus, kodėl Jūs galėtumėte būti laikomas tinkamiausiu pretendentu.
  8. Pakviestas į pokalbį būkite pasirengęs parodyti visas teorines ir praktines žinias, kuriomis operuojate apie sritį, kurioje ketinate dirbti.
  9. Rengdamasis pokalbiui apgalvokite, kodėl būsimam darbdaviui turėtumėte atrodyti tinkamiausias pretendentas, ir sugebėkite tai paaiškinti atsakydamas į klausimus pokalbio metu.
  10. Jei laimėjote konkursą ir Jums pasiūlė užimti pareigas, prieš priimdami sprendimą , išsiaiškinkite visus Jums rūpimus klausimus.