Banknotai

Lietuvos Respublikos piniginis vienetas – euras nuo 2015 m. sausio 1 d., jį sudaro 100 centų. 

Eurų banknotai

Nuo 2002 m. sausio 1 d. apyvartoje yra septynių nominalų eurų banknotų (5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų). Autorių teisės į eurų banknotų dizainą priklauso Europos Centriniam Bankui (ECB).

Kiekvienas banknotas yra skirtingos spalvos ir dydžio.  Kuo didesnis nominalas, tuo didesnis banknotas. Banknotų averse (bendrojoje pusėje) atvaizduoti langai ir vartai simbolizuoja atvirumą, bendradarbiavimą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Taip pat atvaizduoti Europos žemėlapis ir Europos Sąjungos vėliava. Keletas požymių akliesiems ir silpnaregiams leidžia atskirti įvairių nominalų banknotus.

2013 m. apyvartoje pasirodė pirmieji naujos antrosios serijos, pavadintos „Europa“, banknotai. Ji pradėta 5 eurų naujo dizaino banknotu ir bus tęsiama kitų nominalų naujais banknotais. 2014 m. rugsėjo 23 d. apyvartoje pasirodė naujasis 10 eurų banknotas. Galioja ir senieji, ir naujieji banknotai.
Europos Centrinis Bankas 23 kalbomis paskelbė reklaminį klipą, skirtą naujajam 10 eurų banknotui.

2015 m. vasario 24 d. Europos Centrinio Banko (ECB) Pirmininkas Mario Draghi Frankfurte (Vokietija) pristatė naująjį 20 eurų banknotą. Jis apyvartoje pasirodė 2015 m. lapkričio 25 d.  Banknotas pristatytas leidinyje.

Susipažinkite su naujuoju 20 eurų banknotu!

 

Siekdamas padėti banknotų įrangos gamintojams, tiekėjams, jų vartotojams ir kitoms susijusioms šalims pasirengti naujųjų 20 eurų banknotų išleidimui į apyvartą, Lietuvos bankas gegužės 5 d. surengė seminarą „Naujasis 20 € banknotas – ką reiktų žinoti?“. Seminaro metu skaitytus pranešimus galima rasti žemiau:

Internetinė apklausa apie apyvartoje esančių eurų banknotų kokybę

Naujoji banknotų serija „Europa“: 20 € banknotas

Europos Centrinio Banko partnerystės programa – kuo ji naudinga Jums?

Naujųjų 20 € banknotų skolinimosi (testavimui) iš Lietuvos banko tvarka

 

   
Atnaujinta 2016-03-31